Regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest autorka bloga Różności książkowe i nie tylko
2. Konkurs trwa od 03.02.2014 do 17.02.2014
3. Sponsorem nagród jest autorka bloga Różności książkowe i nie tylko
4. Książa jest nowa.
4. Książa jest nowa.
5. Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu pod tym postem pozostawić swoje
imię/nick, aktualny adres e-mail, oraz odpowiedzieć na pytanie: Jaką książkę przeczytaną przez Ciebie w 2013 lub 2014 roku poleciłbyś/poleciłabyś mi? Proszę o uzasadnienie w jednym zdaniu :)
6. Będzie mi miło jeśli umieścicie u siebie banerek i "polubicie" mój blog ale nie jest to warunek uczestnictwa w konkursie
7. Zwycięzcą zostanie wyłoniony w wyniku losowania.
8. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po 17.02.2014 r.
9. Nagroda zostanie wysłana w ciągu 7 dni roboczych od otrzymania adresu zwycięzcy.
Mam, mam od niedawna, więc kiedyś na pewno przeczytam :D. Powodzenia dla konkursowiczów! :)
OdpowiedzUsuń:)
UsuńPolecam książkę ,,Dwie Anny'' H. Kowalczuk. To naprawdę świetna pozycja mało znana i niedoceniana.
OdpowiedzUsuńmail: krysia2304@buziaczek.pl
Nie słyszałam o tej książce. Dzięki!
UsuńUla A
OdpowiedzUsuńPolecam książkę, którą przeczytałam ostatnio "Ono" D. Terakowskiej. Myślę, że jest bardzo ciekawa i moim zdaniem przełamuję w pewien sposób tabu.
mail: urszula.adamska@o2.pl
Od dawna mam na liście "do przeczytania" :)
UsuńUla A
OdpowiedzUsuńPolecam książkę, którą przeczytałam ostatnio "Ono" D. Terakowskiej. Myślę, że jest bardzo ciekawa i moim zdaniem przełamuję w pewien sposób tabu.
mail: urszula.adamska@o2.pl
A ja nieodmiennie polecać będę Stev'a Berrego, bo to moim zdaniem autor mało znany u nas, a szkoda
OdpowiedzUsuńKsiążka to "Klucz Jeffersona".
Moja recenzja
http://mediumsweetbooks.blogspot.com/2013/12/steve-berry-klucz-jeffersona.html
mail: shapeofmyheart1@tlen.pl
Faktycznie mało znany, bo o książce nie słyszałam :)
UsuńTrudny wybór, bo trafiłam w tym czasie na kilka perełek.
OdpowiedzUsuńStawiam jednak na "Rok 1984" G. Orwella, bo jest to jedna z tych książek, którą każdy powinien przeczytać i praktycznie każdy powinien być tą lekturą zachwycony.
mail: korcimnieczytanie@gmail.com
Pozdrawiam
Kornelia Pikulik
Czytałam - faktycznie świetna książka :)
Usuńmisha@autograf.pl
OdpowiedzUsuńPolecam... "Afrykańska love story" Daphne Sheldrick. Tytuł jest koszmarny, wiem... ale opisy przyrody, to, jak autorka walczyła o każde osierocone słoniątko... Po przeczytaniu tej książki tęskniłam za Afryką mimo, że nigdy tam nie byłam. ;)
Faktycznie tytuł taki sobie, ale książka wydaje się ciekawa.
UsuńZgłaszam się :)
OdpowiedzUsuńMała Mi
martaa.wlodarczyk@gmail.com
Bez wahania polecam Ci "Złodziejkę książek" - jest to najpiękniejsza książka, jaką czytałam w całym swoim życiu, a nie tylko w minionym roku.
Zgadzam się, "Złodziejka..." jest świetna :)
UsuńPiotr Wysocki
OdpowiedzUsuństacjastoslow@gmail.com
Pytanie z gatunku nieco podchwytliwych, gdyż przed wyborem tytułu należało poszperać po zasobach bloga, by jakimś przypadkiem nie podrzucić czegoś, co już czytałaś ;) Padło w końcu na "Magiczne Lata" Roberta McCammona. Najlepsza powieść, i mówię to bez chwili wahania, jaką czytałem w przeciągu ostatnich kilku lat, co chyba samo w sobie powinno być już skuteczną rekomendacją - klasa sama w sobie, gorąco rekomenduje.
A na Szmaragdową Tablicę mam chrapkę od dawna, trzymajcie za mnie kciuki! ;)
Nie no złośliwa nie będę, jeśli książka jest dobra to można ją czytać wiele razy ;) "Magiczne lata" mam na oku od dawna :) Kciuki trzymam :)
UsuńMoje książki
OdpowiedzUsuńalison2blog@gmail.com
Ciężko wskazać jedną książkę ale wciąż mam w pamięci niesamowite wrażenia po lekturze Gry o tron a że na blogu jej nie widzę, gorąco polecam. Oby jej lektura wciągneła Cię równie bardzo jak mnie :-)
"Grę o tron" czytałam z 6 lat temu, jeszcze przed "boomem", ale chętnie przeczytałabym jeszcze raz :)
UsuńMam ją, czeka na przeczytanie;)
OdpowiedzUsuń:)
UsuńampH
OdpowiedzUsuńZdecydowanie polecam "Przegląd Końca Świata: Feed" autorstwa M. Grant - bez względu na to czy został już przez Ciebie przeczytany czy też będziesz to robiła kolejny raz. :) Jest to świetna powieść osadzona w świecie apokalipsy zombie, która łamie wszelkie stereotypy odnoszące się do zombie i kładzie duży nacisk na fizyczne wyjaśnienie możliwości pojawienia się zombiaków a także na potęgę, jaką mogą się stać blogi. :)
amphiprion11@op.pl
Oo nawet mam tę książkę :)
UsuńA ja Ci polecam "Czas pogardy" i tak w ogóle cały cykl Sapkowskiego o "Wiedźminie". Nawet, gdy nie czytasz fantasy, jak ja, w co wątpię, możesz bardzo dobrze się bawić. Szybka akcja, ciekawi bohaterowie (szczególnie Ciri i inni), średniowieczny klimat, a także humor autora - to, co mi się najbardziej spodobało. Więcej informacji w niedawno opublikowanym poście. :)
OdpowiedzUsuńjedrzejjankowski@wp.pl
Trafiłem jak kulą w płot - przecież ty uwielbiasz ten cykl. No nic, skleroza nie boli, a szkoda. :)
UsuńNie przejmuj się, Wiedźmina można czytać wielokrotnie ;)
UsuńZgłaszam się ;)
OdpowiedzUsuńAntyśka, a_4marca@o2.pl
Polecam Ci "Nadchodzi burza", bo to bardzo wciągająca i interesująca pozycja, w której autorka doskonale oddała klimat ówczesnej epoki, balów, a także sieć intryg między królami, carami, księżniczkami. ;)
Nie znam, ale brzmi ciekawie :)
UsuńI tak jest w rzeczywistości! Książka ta to dla mnie wielkie zaskoczenie :)
UsuńChciałabym Ci polecić książkę, do której wróciłam już wiele razy i pewnie nie raz ją jeszcze przeczytam - "Wywiad z wampirem" Anne Rice. Nie przypomina w żadnym stopniu Zmierzchu! Rice napisała wywiad po śmierci swojej córeczki, może dlatego książka jest melancholijna, przepełniona rozmyślaniami nad sensem i wartością życia, jednocześnie przedstawiona w niej historia jest barwna i wciągająca. Adaptacja filmowa jest świetna, ale nie oddaje nastroju książki i pięknego, klasycznego stylu pisania Rice.
OdpowiedzUsuńNight Hum
i.night.hum(at)gmail.com
Czytałam parę lat temu, zacna książka :)
UsuńCieszę się, że się podobała. Z serii świetne jeszcze były "Wampir Lestat" i "Królowa potępionych", reszta Kronik była, jak na mój gust, dość dobra, ale nie tej klasy, co pierwsze trzy książki.
UsuńPoleciłabym Ci "188 dni i nocy" Janusza Leona Wiśniewskiego i Małgorzaty Domagalik. Każdy może znaleźć w niej cząstkę siebie, dzięki zestawieniu dwóch tak od siebie różnych osobowości.
OdpowiedzUsuńAnita B., a.baca@onet.pl
Baner na http://mojaokladka.blogspot.com/ w zakładce Konkursy
Pozdrawiam :)
Nie biorę udziału bo książka "nie w moim klimacie" ale polecam Ci książki Gabrieli Gargaś a dokładnie "Jutra może nie być". Świetna, życiowa książka. Historia kobiety, która pogubiła się w życiu. ;)
OdpowiedzUsuńDzięki rozejrzę się :)
UsuńTo ja polecam "Ostatnią królową" C. W. Gortnera. Dlaczego? Świetnie oddane realia historyczne, książka jest wciągająca i napisana lekkim piórem, bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani - zwłaszcza tytułowa ostatnia królowa, portret psychologiczny postaci jest dopracowany. Bardzo dobra powieść. :)
OdpowiedzUsuńJagna, jagiena@op.pl
Lubię książki historyczne, więc to zdecydowanie coś dla mnie :)
UsuńBiorę udział w konkursie :)
OdpowiedzUsuńPolecam książkę "Nowy Jork" Kamili Sławińskiej - książka, a właściwie zbiór felietonów, w których autorka, pow wielu latach spędzonych w NYC, w cudowny, acz na pewno nie bezkrytyczny, sposób opisuje to wspaniałe miasto. Dzięki tej książce, w czasie mojego pobytu w NYC, czułam się bardziej wtajemniczona w sekrety tego miasta.
joanna_julia(maupa)poczta.onet.pl
Oj marzę o podróży do NYC, jak będę się wybierać, to już wiem co czytać :)
UsuńZgłaszam się do konkursu :)
OdpowiedzUsuńbabskieczytadla@gmail.com - Malgorzata Zaczytana
A polecam Ci Tess Gerritsen - "Milcząca dziewczyna" - Jedno jest pewne. Nie będziesz się przy niej nudzić :D
Lubię Gerritsen a jest książki jeszcze nie czytałam :)
UsuńPolecam książkę "Udręka i ekstaza".Zbeletryzowana biografia pokazująca geniusz Michała Anioła, doskonale oddająca klimat i czar włoskiego renesansu. Jeśli tylko nie przerazisz się grubością książki to... przenosiny w czasie gwarantowane;)
OdpowiedzUsuńBeata
joannabp2@gmail.com
Zaciekawiłaś mnie, chociaż jeśli to taka cegła... ;)
UsuńA ja polecam "Pokój" Emmy Donoghue. Historia porwanej i gwałconej dziewczyny opowiedziana przez jej dziecko urodzone w niewoli- żadna książka nie wyzwoliła we mnie tak wielu skrajnych emocji!
OdpowiedzUsuńEnsorcelee Mija
ensoorcelee@gmail.com
Nawet mam na półce, ale po angielsku i nie mogę się zmobilizować :)
UsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńZgłaszam się :)
OdpowiedzUsuńPolecam książkę "Zanim się pojawiłeś" Jojo Moyes. Jest to wspaniały wyciskacz łez, przy którym można się również uśmiechnąć.
e-mail: kwiatusia1@gmail.com
Muszę zamówić w bibliotece :)
UsuńZgłaszam się :)
OdpowiedzUsuńPolecam ci cala serie ksiazek kwiatów na poddaszu. Te powieści na pewno zmienia twoje patrzenie na świat i "pożresz" je tak szybko, ze nawet nie zdążysz się z nimi zapoznać, saga bardzo wciąga POLECAM.
damiansowa@spoko.pl
Dawno temu czytałam "Kwiaty na poddaszu", ale wtedy kolejne tomy były słabo dostępne. Do tej pory pamiętam jakie wrażenie zrobiła na mnie ta książka.
UsuńZgłaszam się;)
OdpowiedzUsuńPolecam Ci książkę "Gorączka 1" Dee Shulma, jeżeli tylko lubisz połączenie romansu z science fiction to ta książka jest dla Ciebie jak najbardziej! :) Naprawdę, gorąco polecam, mimo 428 stron, które posiada, przebrniesz przez nie szybciej niż może Ci się wydawać i z zapałem sięgniesz po część drugą.
Bannerek znajduje się w zakładce "Konkursy" na blogu http://skazaninamrok.blogspot.com/
e-mail: andzikasz@gmai.com
Przepraszam, zdarzyły się literówki :\
UsuńNie"Shulma" tylko "Shulman" i nie "andzikasz@gmai.com" tylko "andzikasz@gmail.com" :\
Nie szkodzi, literówki się zdarzają :) "Gorączkę" zapisuję :)
UsuńPolecam Ci thriller Lemaitre Pierre ,,Alex" :) Świetna książka, trzymająca w napięciu z bardzo zaskakującymi zwrotami akcji, a szczególnie zakończeniem. Nawet mojemu tacie się podobała, czytał ją do północy, bo tak go wciągnęła hehe - szok, bo z moich książek podobało mu się niewiele :)
OdpowiedzUsuńalkatraz007@o2.pl
"Alex" mam więc na pewno przeczytam :)
UsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńZgłaszam się :) Aga Ś. sliwinaga@gmail.com
Usuń"To nie jest zawód dla cyników" - Kapuściński Ryszard
Codziennie stacje telewizyjne i prasa bombardują nas setkami informacji, z czego tylko kilka jest ważnych, a reszta to bzdury, propaganda i PR - książkę warto przeczytać, bo jeśli zrozumiemy czym jest dziennikarstwo i jakie cechy powinien mieć prawdziwy dziennikarz (a nie pracownik korporacji medialnej), ułatwi nam to rozpoznanie tych wartościowych wiadomości kryjących się wśród szumu medialnego.
Reportaże Kapuścińskiego uwielbiam, więc i tę książkę chętnie bym przeczytała :)
Usuń