Joly_Fh z bloga Dzień później zaprosiła mnie do popularnego wśród blogerów łańcuszka Liebster Blog Award. A że zadała ciekawe pytania postanowiłam na nie krótko odpowiedzieć :)
1. Mówią, że oczy są zwierciadłem duszy. Jakie oczy wybierasz: niebieskie czy brązowe (a może inny kolor)?
Niebieskie, a najlepiej to zielone :)
2. Jakie masz jeszcze hobby poza blogowaniem (i czytaniem)?
Uwielbiam podróżować, choć ostatnio nieszczególnie mam na to czas i środki. Interesuje się też sportem, ale bardziej jako widz...Kocham seriale (głownie amerykańskie i brytyjskie), bardzo lubię też oglądać dobre filmy.
3. Twój ulubiony sport?
Chyba siatkówka, choć z zainteresowaniem śledzę też tenisa, zdarza mi się też oglądać piłkę nożną. Jestem raczej typem leniwca, który nie lubi się specjalnie zmęczyć, ale lubię jeździć na rowerze i pływać.
4. Gdybyś mogła wybrać dowolne miejsce na Ziemi do zamieszkania, to był(a)by to....
Szczerze mówiąc to nie wiem... Pewnie kusiłaby mnie angielska wieś lub hiszpańskie wybrzeże.
5. Jesteś sową czy skowronkiem?
Zdecydowanie sową. W ogóle uwielbiam spać.
6. Najmilej wspominane wakacje - opowiedz
Ostatnie wakacje spędzone na Majorce wspominam miło. Było to spełnienie marzeń, bo zawsze chciałam odwiedzić Hiszpanię.
7. Jaki mem Cię ostatnio rozśmieszył?
Nie wiem! Nie śledzę kwejka czy demotywatorów, ale często bawią mnie memy z Gry o tron ;)
8. Czym jeździsz?
Autobusem lub metrem.
9. Sylwestra zamierzasz spędzić w/na......................
Na razie planów brak, ale chętnie pojechałabym w góry.
10. W jakim stylu się ubierasz?
Casual, ale czasem lubię ubrać się elegancko :)
11. Kto jest Twoim ulubionym aktorem i dlaczego jest to Benedict Cumberbatch? ;)
Wiadomo, że Ben jest najlepszy! :D Lubię jeszcze Michaela Fassbendera, Ryan'a Gosslinga i Jacka Nicholsona. Łączą urok osobisty, urodę i talent :)
Wszystkich chętnych zapraszam do zabawy :)
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą liebster blog. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą liebster blog. Pokaż wszystkie posty
wtorek, 11 listopada 2014
środa, 24 lipca 2013
Stosik i Liebster Blog Award
Książek przybywa mi w zastraszającym tempie, szczególnie tych z biblioteki. Musiałam zrobić sobie nawet listę co mam czytać w jakiej kolejności, żeby się nie pogubić... Chyba już wiecie dlaczego tak marnie idzie mi wyzwanie Z półki.
U góry książki własne:
Veronica Rossi "Przez burze ognia" - zakup na Targu z książkami
Andres Pascual "Kompozytor burz" - za 10 zł w Biedronce
Julianna Baggot "Nowy przywódca" - kupiona na Targu z książkami
Oliver Potzsch "Córka kata" - wygrana u Beatriz
Książki z dwóch bibliotek:
Maggie Moon "Posiadłość" - książka niespodzianka, bo wzięłam ją pod wpływem impulsu :)
C.S Friedman "Skrzydła gniewu" i "Dziedzictwo królów" - kontynuacja "Uczty dusz"
Jarosław Grzędowicz "Pan Lodowego Ogrodu" tom 4 - ostatni tom świetnego cyklu
Ewa Stachniak "Katarzyna Wielka: gra o władzę" - dawno nie czytałam żadnej książki historycznej
Jan Wallentin "Gra Strindberga" - brzmi jak dobra książka na wakacje
Lauren Willig "Ashford Park" - już zaczęłam i zapowiada się bardzo dobrze :)
Lisa Gardner "Dziecięce koszmary" - nie ma to jak dobry kryminał
Jaume Cabre "Wyznaję" - nie wiem czy dam radę tej cegle...
Czytaliście coś z tych książek? A może na coś mielibyście ochotę? :)
Czas na Liebster Blog Award. Zostałam nominowana przez MałąMi oraz Darkę. Dziękuję za wyróżnienie i odpowiadam na pytania.
MałaMi chce się dowiedzieć:
1. Ulubiona książka z dzieciństwa to?
Ania z Zielonego Wzgórza i Harry Potter
2. Czy Twoim zdaniem ludzie (żeby nie użyć stwierdzenia
gwiazdy) z szeroko rozumianego show biznesu powinny brać się za pisanie książek
Nie mam nic przeciwko, każdy może pisać książki - ja nie muszę ich przecież czytać.
3. Gdzie najczęściej czytasz?
Ostatnio niestety w środkach komunikacji miejskiej.
4. Tylko tradycyjna książka, czy e- i audio -booki również?
Najczęściej książki papierowe, ale nie mam nic przeciwko e bookom i audiobookom.
5. Gdyby wolno Ci było ocalić tylko 1 książkę na świecie, co by to
było?
"Sto lat samotności" Marqueza
6. Kolekcjonujesz książki, czy po przeczytaniu oddajesz innym?
Jestem typem kolekcjonera, ale lubię organizować różne konkursy ;)
7. Kogo nominowalibyście do literackiego Nobla?
Harukiego Murakami
8. Najgorsza książka, z którą kiedykolwiek się zetknęliście to?
Trudne pytanie, bo rzadko kończę książki, które mi się nie podobają.
9. Czy okładka ma znaczenie?
Chciałabym powiedzieć, że nie ale ma :) Dobra okładka może zachęcić do przeczytania książki, a zła zniechęcić.
10. Lubicie gadżety okołoksiążowe?
Uwielbiam wręcz :)
11. Cz obejrzeliście kiedykolwiek lepszą filmową adaptację niż
książkowy pierwowzór?
Ekranizacje książek Nicolasa Sparksa na przykład.
Serdecznie dziękuję za nominacje!
U góry książki własne:
Veronica Rossi "Przez burze ognia" - zakup na Targu z książkami
Andres Pascual "Kompozytor burz" - za 10 zł w Biedronce
Julianna Baggot "Nowy przywódca" - kupiona na Targu z książkami
Oliver Potzsch "Córka kata" - wygrana u Beatriz
Książki z dwóch bibliotek:
Maggie Moon "Posiadłość" - książka niespodzianka, bo wzięłam ją pod wpływem impulsu :)
C.S Friedman "Skrzydła gniewu" i "Dziedzictwo królów" - kontynuacja "Uczty dusz"
Jarosław Grzędowicz "Pan Lodowego Ogrodu" tom 4 - ostatni tom świetnego cyklu
Ewa Stachniak "Katarzyna Wielka: gra o władzę" - dawno nie czytałam żadnej książki historycznej
Jan Wallentin "Gra Strindberga" - brzmi jak dobra książka na wakacje
Lauren Willig "Ashford Park" - już zaczęłam i zapowiada się bardzo dobrze :)
Lisa Gardner "Dziecięce koszmary" - nie ma to jak dobry kryminał
Jaume Cabre "Wyznaję" - nie wiem czy dam radę tej cegle...
Czytaliście coś z tych książek? A może na coś mielibyście ochotę? :)
Czas na Liebster Blog Award. Zostałam nominowana przez MałąMi oraz Darkę. Dziękuję za wyróżnienie i odpowiadam na pytania.
MałaMi chce się dowiedzieć:
1. Czego się boisz?
Pająków i innego robactwa. Mam też kilka innych fobii np. nie lubię wind...
2. W jakim mieście mieszkasz?
Niedużym mieście, niedaleko Warszawy :)
3.Twoje ukochane kosmetyki?
Uwielbiam perfumy: obecnie używam Versace Bright Crystal
4. Impreza czy kino?
Zdecydowanie kino
5. Prowadzisz bloga bo jest to modne? Czy z pasji?
Nie wiem czy prowadzenie bloga książkowego jest takie modne ;) Zdecydowanie z pasji!
6.Czy blog odzwierciedla twoje pasje?
Tak :)
7. Dlaczego założyłaś bloga?
Czułam potrzebę porozmawiania o przeczytanych książkach.
8. Ulubiona książka?
Wiele ich jest: "Sto lat samotności" Marqueza", "Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa, cały Harry Potter, "Ania z Zielonego Wzgórza" i cykl Pieśń Lodu i Ognia.
9. Gdzie byś chciała spędzić wakacje?
W Hiszpanii lub Meksyku.
10. Jaki masz kolor oczu?
Trudne pytanie :P Ja uważam, że zielone, moja rodzina twierdzi, że niebieskie, ale tak naprawdę to szarozielone :)
11. Czego obawiasz się w przyszłości?
Wielu rzeczy
Pytania od Darki:
środa, 26 czerwca 2013
Liebster Blog Award po raz drugi
Za nominację serdecznie dziękuję Agnieszce z bloga http://perzka.blogspot.com/! Nie przedłużając oto moje odpowiedzi:
1. Jaki preferujesz styl ubierania?
Hmm mój stylu to brak stylu :P A tak na serio to chyba casual?
2. Która książka w ostatnim czasie bardzo Cię zaintrygowała,zafascynowała? Jeśli chcesz napisz dlaczego?
Ostatnio najbardziej zaintrygowała mnie, a raczej poruszyła książka Marcina Wasielewskiego "Jutro przypłynie królowa", ale o tym na blogu już wkrótce.
3. Wolałabyś mieszkać na wsi, czy w mieście? Dlaczego?
Najchętniej zamieszkałabym na wsi, ale gdzieś blisko dużego miasta, czyli trochę podobnie jak teraz. Cenię sobie ciszę i spokój, ale lubię też mieć blisko do jakiegoś ośrodka kulturowego :)
4. Czy robisz w swoim życiu to, o czym zawsze marzyłaś? (praca, nauka)
Hmm chyba nie do końca jeszcze wiem co chciałabym robić w życiu, ale swoją obecną pracę bardzo lubię :)
5.Jeśli miałabyś możliwość zmiany swojego imienia, to na jakie byś je zamieniła?
Nie przepadam za swoim imieniem, ale już się przyzwyczaiłam. Podobają mi się imiona Sara, Marianna, Nina i Laura.
6.Co denerwuje Cie najbardziej u współczesnych ludzi?
Nie wiem czy najbardziej, ale denerwuje mnie brak szacunku dla starszych.
7. Czy w swoim życiu miałaś, masz jakieś ciekawe hobby, zbierasz jakieś przedmioty?
Zdefiniuj ciekawe hobby :P Jako dziecko zbierałam kartki do segregatora, porcelanowe lalki, a teraz kubki i książki oczywiście :)
8. Które miasto w Europie najchętniej byś zwiedziła?
Wiele miast chciałabym odwiedzić, ale jeśli muszę się zdecydować to byłaby to Barcelona.
9.Czego nigdy w życiu byś nie zrobiła?
Nie skoczyłabym na bungee bo mam lęk wysokości.
10. Sytuacja którą na zawsze chciałabyś zachować w pamięci to...?
Nic w tej chwili nie przychodzi mi do głowy.
11.Twoja największa wada to...?
Chyba nieśmiałość...
Nie nominuję nikogo, nie wiem kto już brał udział, ale zapraszam każdego, kto ma ochotę się dołączyć.
sobota, 10 listopada 2012
Liebster blog
Do zabawy zostałam nominowana przez Martę z bloga all-you-need-is-book za co bardzo dziękuję :)Zasady zabawy :
,,Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę" Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował."
1. Ulubiona
książka
Nigdy nie umiem odpowiedzieć na to pytanie :) Wymienię kilka tytułów, które z różnych powodów są dla mnie ważne. "Sto lat samotności" Gabriela Garcii Marqueza - gdybym mogła zmusiłabym do przeczytania tej książki każdego. "Mistrz i Małgorzata" Michaił Bułhakow - najlepsza lektura jaka jest obecnie w kanonie książek. "Diuna" Frank Herbert - jedna z niewielu książek sf, która mnie zaczarowała. "Myszy i ludzie" John Steinbeck - moje niedawne odkrycie - krótka, ale piękna opowieść o przyjaźni. I mogłabym tak jeszcze dalej :)
2. Gdybyś mógł zaprosić do siebie sławnego pisarza (żyjącego lub nie) kto by to był i dlaczego?
Zaprosiłabym Gabriela Garcię Marqueza ponieważ chciałabym poznać twórcę cudownego Macondo :)
3. Kawa, czy herbata?
Kawa! Najlepiej z mlekiem i cukrem. Choć herbatę też bardzo lubię.
4. Czy pamiętasz pierwszą przeczytaną w życiu książkę?
Niestety nie. Czytać nauczyłam się dość wcześnie, jedną z najważniejszych książek mojego dzieciństwa jest "Ania z Zielonego Wzgórza".
5. Spodnie, czy spódnica?
Spodnie (choć przeciwko spódnicom nic nie mam)
6. Poezja, czy proza?
Zdecydowanie proza
7. Pies, czy kot?
Na to pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć. Lubię i psy i koty.
8. Jakie marzenie z dzieciństwa udało ci się zrealizować?
Hmm chyba dostać się i skończyć studia
9. Najfajniejsza rzecz jaka mnie w życiu spotkała to (dokończ zdanie).
poznanie moich wspaniałych przyjaciół
10. Piszę bloga, bo... (dokończ zdanie).
chcę dzielić się z innymi opiniami na temat książek i dyskutować na ten temat
11. Jaką piosenkę chciałbyś usłyszeć na własnym pogrzebie?
Świetne pytanie i zarazem najtrudniejsze :) Chyba byłaby to piosenka "Hallelujah" w wykonaniu Jeffa Buckleya. Chociaż moja przekorna, lubiąca rocka dusza podpowiada też takie tytuły jak "Another one bites the dust" Queen i "Highway to Hell" AC/DC.
Nie nominuję nikogo ponieważ nie wiem, kto już był, a kto nie i nie chciałabym powtarzać pytań.
Subskrybuj:
Posty (Atom)



