wtorek, 24 lipca 2012

Czytamy fantastykę

O całej akcji przeczytałam na blogu Agnieszki: http://krimifantamania.blogspot.com. Fantastyka to, oprócz kryminałów, mój ulubiony gatunek książek. Zaczytuję się nią już od dobrych kilkunastu lat kiedy to koleżanka zaczęła polecać mi książki m.in. Sapkowskiego i Pratchetta. No i wpadłam. Od tego czasu przeczytałam już sporo, ale ciągle mi mało.

Ulubione książki z szeroko pojętej fantastyki to: saga wiedźmińska Sapkowskiego (którą zaczęłam czytać ponownie po wielu latach), "Diuna"  Herberta, "Gra Endera" Carda, cykl "Pieśń Lodu i Ognia" Martina, "Achaja" Ziemiańskiego i wiele, wiele innych.

Z racji tego, że blog tworzę od niedawna recenzje fantasyki są tylko dwie:

Brent Weeks "Droga cienia"   http://ksiazkiagaty.blogspot.com/2012/07/droga-cienia-brent-weeks.html
Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora" http://ksiazkiagaty.blogspot.com/2012/07/pani-jeziora.html

Co dalej w planach? Na pewno opowiadania wiedźmińskie Sapkowskiego, dalsze tomy Aniołów Nocy, 3 i4 tom "Kłamcy" Jakuba Ćwieka. Mam też ochotę na "Sto Tysięcy Królestw".

Więcej informacji na stronie: http://czytamyfantastyke.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?1200724

8 komentarzy:

 1. Cieszę się, że zaraziłam:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super inicjatywa :) Fajna promocja dla fantastyki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam już o tej inicjatywie, jednak sama z niej nie skorzystam, bo za wiele fantastyki nie czytam. Raczej sporadycznie lub kiedy mam ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja to nawet nie bardzo rozróżniam fantastykę od sf (a może to to samo), więc ten gatunek zdecydowanie nie dla mnie. Czasami skuszę się na coś innego, niż kryminały i sensacje, aktualnie (oprócz S.Kinga) czytam Dana Simmonsa, ale to może to nie fantastyka?:).

  OdpowiedzUsuń
 5. Jane Doe- Z sf czytam tylko klasykę np. Diunę, którą gorąco polecam (chociaż juz pewnie czytałaś lub widziałaś film). Preferuję raczej fantasy. Dana Simmonsa nic nie czytałam. Polecisz coś?

  OdpowiedzUsuń
 6. Znawczynią nie jestem, ale dokumentnie zawojowały mnie: Terror, Letnia noc, Hyperion. W niedalekiej przyszłości planuję Upadek Hyperiona, bo to cykl jest. Wszystkie trzy opisałam na swoim blogu, więc jeśli masz ochotę, to proszę... :).

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie przeczytam co o nich sądzisz. Jak dotąd nie zawiodłam się na Twoich recenzjach. Z tego co widzę to niezłe cegły, ale dostępne w mojej bibliotece :)

  OdpowiedzUsuń
 8. O, dosłownie przed chwilą czytałam o tej akcji :) Znałam ją już wcześniej, ale mam wrażenie, że teraz nabiera rozmachu - super! :)

  OdpowiedzUsuń