poniedziałek, 1 kwietnia 2013

Zapowiedzi kwietniowe

Kwiecień obfituje w ciekawe premiery książkowe. Poniżej umieściłam książki, które najbardziej mnie zainteresowały i chętnie powitałabym na swoich półkach (na których i tak by się nie zmieściły ;)). Tradycyjnie zapytam: widzicie coś ciekawego dla siebie?

"Wojna w blasku dnia"  tom 1 Peter V. Brett

Podczas Nowiu na świat wychodzą demony

Wojna w blasku dnia wciąga czytelników w świat otchłani i mroku. Ludzkość ma trzydzieści dni, aby przygotować się do kolejnego ataku. Miesiąc, to zbyt mało, by uchronić wioskę.

Arlen i Jardir byli kiedyś jak bracia. Teraz stali się rywalami. Otchłańce szykują atak i tylko dwóch mężczyzn może im stanąć na drodze, pod warunkiem, że opanują demony, które czają się w ich sercach.


"Sufi" Elif Shafak

Przestraszył się, że odnajdzie siebie i przelęknie się tego, co odkryje... Dręczony nieznaną zgryzotą młody derwisz wyrusza w drogę, której nie zna celu. Wskaże mu go ukryta w mieszku niezwykła perła...
Pewna stambulska dzielnica, niegdyś szczęśliwa i błogosławiona, pada ofiarą złego uroku. Dawny dobrobyt niknie, same nieszczęścia spadają na jej mieszkańców. Jak odegnać zły los?
Staruchy twierdzą, że tylko Pinhan może zaradzić złemu. Pinhan czyli Ukryty...
Oto pełen magii świat wędrownych mistyków, dżinów, amuletów, imion o tajemnej mocy i miłości, której zniewalającej sile nikt nie zdoła się oprzeć. Świat baśni z tysiąca i jednej nocy."Zając o bursztynowych oczach" Edmund de Waal


Zając o bursztynowych oczach to niezwykła synteza powieści detektywistycznej, rodzinnych wspomnień i wykładu z historii sztuki. Odziedziczywszy po wujecznym dziadku wyjątkowy zbiór 264 maleńkich japońskich figurek, autor rozpoczyna pasjonujące śledztwo. Zgłębiając historię tej szczególnej kolekcji, poznaje dzieje swoich przodków - kilku pokoleń arystokratycznej rodziny Ephrussich. Nurtuje go pytanie, jak to się stało, że z całej ogromnej fortuny właśnie te drobne i kruche przedmioty przetrwały kataklizmy XX wieku. Książka de Waala, wydana w Wielkiej Brytanii zaledwie parę lat temu, została już przetłumaczona na kilkanaście języków; otrzymała także wiele nagród i wyróżnień.


"Zdradziecki plan" Michael J. Sullivan

Nacjonaliści przegrali, a władze Nowego Imperium planują uczcić swoje zwycięstwo wyjątkowo krwawą ceremonią. W dniu święta zimonaliów księżniczka Arista zostanie zmuszona do małżeństwa, po czym przydarzy się jej nieszczęśliwy wypadek. Odbędzie się także podwójna egzekucja - kat straci słynną wiedźmę z Melengaru oraz spadkobiercę Novronu.

Nowym władcom wydaje się, że ich triumf jest całkowity. Nie wzięli jednak pod uwagę, że ich plan może się nie spodobać pewnym dwóch złodziejom. Royce i Hadrian po raz kolejny uratują swoją ojczyznę. Miecze i sztylety pójdą w ruch!"Wieczorem przyjdź na zocalo" Michał Głąbiowski

Fascynująca podróż do serca Ameryki Środkowej

Malownicza opowieść drogi przybliżająca piękno Ameryki Środkowej: Meksyku, Gwatemali, Salwadoru i Hondurasu

Poznawanie smaków, zapachów, miejsc i zwyczajów. Niespieszne przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Rozmowy, obserwowanie życia tamtejszych miasteczek. Góry, egzotyczna przyroda, gwarne miasta, pozostałości kultury Majów, wulkany, Indianie i ludność karaibska

Michał Głombiowski dociera do miejsc, o których marzy każdy prawdziwy i wirtualny podróżnik: nieco zapomnianych, na uboczu, ale pokazujących rzeczywiste oblicze poszczególnych krajów. Gdzie bije serce zócalo - gwarnych placyków Ameryki Środkowej.

"Trucicielka" Peter Robinson

 Chris Lowndes zrobił w Hollywood imponującą karierę jako kompozytor muzyki filmowej. Po dwudziestu pięciu latach za granicą, ciągle w żałobie po śmierci ukochanej żony, postanawia jednak wrócić do Yorkshire, krainy swojej młodości. Kupuje tam Kilnsgate House, opuszczoną starą rezydencję, zbudowaną na kompletnym odludziu.

Choć natychmiast zakochuje się w domu, coś w nim nie daje mu spokoju, niejasne wrażenie, że puste od lat pokoje czekały na niego - uczucie, które gwałtownie narasta, kiedy Chris dowiaduje się, że ponad pięćdziesiąt lat wcześniej w domu dokonano morderstwa. Okazuje się, że poprzedni właściciel, szanowany powszechnie lekarz Ernest Arthur Fox, przypuszczalnie został otruty przez swoją piękną młodą żonę Grace. Aresztowana i postawiona przed sądem, Grace została uznana winną zbrodni i powieszona.

Zaintrygowany Chris zaczyna rozpytywać okolicznych mieszkańców oraz grzebać w archiwach w poszukiwaniu informacji na temat całej sprawy. Im więcej jednak się dowiaduje, tym bardziej jest przekonany, że Grace była niewinna. Ignorując ostrzeżenia, by nie budził dawno temu uśpionych potworów, postanawia odkryć, co tak naprawdę wydarzyło się przed laty w tym miejscu..."Zimowy morderca" Krystyna Kuhn

 Rok 1942, Kraków. Młoda dziewczyna zostaje wywieziona do Niemiec i zmuszona do pracy jako pokojówka w pewnej bogatej rodzinie.
Rok 2006, Frankfurt. Zimową nocą zostaje popełnione mrożące krew w żyłach morderstwo. Ofiarą jest Henrietta Winkler - nestorka rodu wpływowych przedsiębiorców. Dzień później zostaje uprowadzony jej prawnuk, a porywaczowi wcale nie chodzi o okup. Rozpoczyna się wyrafinowana gra z przestępcą. Jaką rolę w całej sprawie odegra krakowski policjant? Jakie sekrety zdradzą nieznane wcześniej rodzinne zdjęcia z czasów drugiej wojny światowej?
Znana ze stalowych nerwów prokurator Miriam Singer będzie musiała zmierzyć się nie tylko z przestępcą, ale i mrocznymi tajemnicami przeszłości."Pył z landrynek" Katarzyna Kobylarczyk

Pył z landrynek. Hiszpańskie fiesty to opowieść o kraju, gdzie wieje tramontana, szatański wiatr z opowiadania Márqueza, gdzie ludzie dla zabawy podpalają styropianowe figury większe od domów, a w święta obrzucają się cukierkami, błotem, zdechłymi szczurami i rzepą. To relacja z miejsc, gdzie w Wielki Piątek bije się w bębny, aż krwawią dłonie, a czarownice odpędza się ciepłą wódką. To także zbiór historii o bandytach, rzeźnikach, królach i tancerkach z zapomnianych miasteczek Kastylii-La Manchy, Andaluzji, Estremadury i Katalonii. Książka jest owocem trzech lat życia i podróży po Hiszpanii, a przede wszystkim pogoni za iberyjskimi fiestami.
"Kawiarenka w Kabulu" Deborah Rodriguez

 Historia wyjątkowej kawiarni w sercu Afganistanu oraz ludzi, którzy się tam poznali - połączeni przez okoliczności, związani tajemnicami, zjednoczeni niezwykłą przyjaźnią.

Po serii życiowych niepowodzeń Sunny odkrywa w końcu miejsce, które może nazwać domem. Tak się składa, że znajduje się ono z dala od jej ojczyzny, w strefie ogarniętej wojną. Dumą i radością kobiety jest kawiarenka, w której gościnę znajdują emigranci, misjonarze, handlarze i różni nieprzystosowani członkowie społeczności afgańskiej. Praca w tym wyjątkowym miejscu pozwala Sunny zapomnieć o złamanym sercu. Wiele historii opisanych w książce powstało na kanwie opowieści kobiet, których autorka miała okazję wysłuchać, gdy pracowała w Kabulu w salonie fryzjerskim i w kawiarni.

Deborah Rodriguez przyjechała do Afganistanu z pomocą humanitarną w 2001 r. Jest autorką bestsellerowej powieści "Szkoła piękności w Kabulu". Pracowała pięć lat jako nauczycielka, a następnie menedżerka w Kabulskiej Szkole Piękności, pierwszej takiej instytucji w Afganistanie. Była także właścicielką salonu fryzjerskiego i współwłaścicielką kawiarni. Jest założycielką organizacji Oasis Rescue, której celem jest prowadzenie kursów fryzjerskich dla kobiet w obszarach dotkniętych klęskami żywiołowymi."Noc w Piemoncie" Andromeda Lux-Romano

 Długo oczekiwana powieść autorki bestsellerowego "Hiszpańskiego smyczka"! Jest rok 1938. Ernst Vogler, młody niemiecki kurator sztuki, a przedtem obiecujący lekkoatleta, na polecenie najwyższych władz Trzeciej Rzeszy wyrusza do faszystowskich Włoch. Kolekcjoner - człowiek, którego nazwiska nikt nie wymawia bez potrzeby - chce, aby przewieźć z Rzymu do Monachium antyczną rzeźbę, słynnego "Dyskobola". Podróż ta okaże się pełna nieprzewidzianych wydarzeń, a Ernst będzie się musiał w jej trakcie zmierzyć ze swoją tajemnicą - skrywaną przed całym światem, a najbardziej przed samym sobą.

Wkrótce wszystko, w co wierzy, zostanie wystawione na próbę..."Wśród wrogów" Georg M. Oswald

Porywający thriller, którego akcja rozgrywa się w mrocznych zaułkach Monachium.
Policjant Kessel, będąc pod wpływem narkotyków, potrąca samochodem młodego arabskiego imigranta. Jego partner Diller usiłuje pomóc przyjacielowi narkomanowi, jednak sam przez to wpada w tarapaty. W sprawie policjantów rozpoczyna się wewnętrzne dochodzenie. Tymczasem w mieście odbywa się międzynarodowa konferencja na temat polityki bezpieczeństwa. Diller próbuje zapobiec planowanemu zamachowi na jednego z uczestników konferencji.

[buzz] Anders de la Motte

Druga część wciągającej trylogii o Grze w Alternatywną Rzeczywistość.
Henrik Petterson ciągle ucieka. Minął ponad rok, od kiedy za sprawą tajemniczego telefonu komórkowego dał się wciągnąć w pasjonującą, choć makabryczną Grę. Swojej fascynacji nieomal nie przypłacił życiem.
Teraz na pozór ma wszystko, czego pragnie: pieniądze i wolność. Jednak nowy, wygodny styl życia zaczął już go nudzić. Brakuje mu ekscytujących wyzwań i adrenaliny. Pewnego dnia w luksusowym hotelu w Dubaju poznaje piękną i bogatą Annę Argos, w której jest coś bardzo niepokojącego. Poza tym jej telefon wydaje się trochę podejrzany...
Anders de la Motte - były oficer policji, a do niedawna dyrektor ds. bezpieczeństwa w jednej z największych na świecie firm z branży IT. Obecnie pracuje jako konsultant ds. bezpieczeństwa międzynarodowego. Jest najbardziej ekscytującym i nowatorskim autorem nowego pokolenia pisarzy kryminalnych w Szwecji."Przędza" Gennifer Albin

Zajrzyj do mrocznego świata, w którym tkane są losy ludzi
Adelice ma szczególny talent. Potrafi tkać materię czasu i przestrzeni. Wiedzieli o tym jej rodzice, którzy usiłowali ochronić ją przed nieumyślnym zdradzeniem swoich zdolności. Każda nastolatka, u której wykryto dar kształtowania rzeczywistości, trafia bowiem w ręce Gildii Dwunastu, czyli tajemniczej, bezwzględnej, niemal totalitarnej organizacji, która rządzi światem - Arrasem. To Gildia decyduje o tym, co mieszkańcy Arrasu jedzą, gdzie mieszkają, kiedy powinni umrzeć... Ich włókna pozostają w rękach Kądzielniczek - pięknych, ale często zawistnych dziewcząt.
Egzamin sprawdzający umiejętności tkackie szesnastoletnia Adelice zdaje znakomicie. Dziewczyna zostaje porwana, jej ojciec zabity, a losy matki i siostry owiane są tajemnicą. Zaplątana w sieć kłamstw i zakazanych miłości, musi odkryć tragiczną prawdę o swojej mocy. Gdy cały znany jej świat wisi na włosku, tylko ona może zadecydować, czy go ocalić, czy unicestwić."Okrutne gwiazdy nocy" Kjell Eriksson

Kobieta, która przychodzi do komisariatu w Uppsali, żeby zgłosić zaginięcie, jest wyniosła i arogancka. Jej zimne oczy i zacięty wyraz twarzy zdają się mówić: na pewno nie znajdziecie mojego ojca, ponieważ jesteście bandą niekompetentnych partaczy poprzebieranych w mundury. Jej ojciec, wybitny naukowiec, znawca Petrarki, zniknął trzy dni temu. Mieszkał tylko z nią, Laurą, od lat nie utrzymywał z nikim kontaktów. Laura nie ma pojęcia, co się mogło stać... Policjanci podejmują poszukiwania. Sprawdzają wszystkie możliwe wersje wydarzeń. Przepytują całą dzielnicę, dom po domu. Przeczesują pobliski lasek. Bez rezultatu. Zupełnie jakby profesor Ulrik Hindersten zapadł się pod ziemię. Nikt go nie widział, ani sąsiedzi, ani sprzedawcy z okolicznych sklepów...
Śledztwo rozpoczyna komisarz Ann Lindell. Wkrótce trzy pozornie niepowiązane ze sobą morderstwa podsuwają jej trop, który wiedzie w przeszłość ofi ar. I ujawnia szokujące tajemnice rodziny Hinderstenów, naznaczone zdradą, zbrodnią i obłędem...


"Dzikie wybrzeże" John Gimlette
Gujana. Kraina tysiąca rzek, zachłannej puszczy, zapomnianych plemion. Dzikie Wybrzeże. Przeżyć można tylko, podróżując wąskim pasem brzegowym ? z każdym kilometrem w głąb lądu rośnie ryzyko złapania egzotycznej choroby, rozszarpania przez dzikie zwierzęta czy utopienia w wartkim strumieniu. Ale to także piękny świat fosforyzującej zieleni oraz nieodkrytych gatunków zwierząt. Ta niezwykła uroda, dziki charakter oraz wspomnienia o przodku, któremu marzyło się cukrowe królestwo na wybrzeżu Gujany, pchnęły Johna Gimlette?a na wyprawę wzdłuż nieposkromionego wybrzeża Ameryki Środkowej. Ta podróż zaprowadzi go do kryjówek zbiegłych niewolników i kolonii karnych, odległych indiańskich wiosek i utopijnej osady sekty Świątynia Ludu, gdzie w 1978 roku ponad dziewięciuset Amerykanów popełniło zbiorowe samobójstwo. Na swojej drodze spotka rebeliantów, poszukiwaczy złota, zbójników i szamanów. ?Dzikie wybrzeże? to porywająca opowieść o niezwykłej wyprawie do jednego z najpiękniejszych, najbardziej nieprzyjaznych i najmniej zbadanych zakątków współczesnego świata. 2012 ? Nagroda im. Williama Dolmana dla najlepszej książki podróżniczej."Świat pod rządami szarych eminencji" Kerwin Swint
Świat pod rządami szarych eminencji to absorbujące spojrzenie na całą plejadę władczych, charyzmatycznych i przebiegłych postaci. W czasach babilońskich, w średniowieczu aż po dzisiejszą współczesność, zawsze istniały i istnieją takie osoby, które z powodzeniem sterowały władcami i państwami realizując swoje własne interesy dzięki umiejętnemu połączeniu instynktu politycznego i osobistych ambicji a także wykorzystaniu sprzyjających okoliczności. Wyróżniały się doskonałą znajomością natury ludzkiej i umiejętnością użycia władzy, a także zręcznym manipulowaniem tymi cechami niezależnie od motywacji, czy to opartej na przesłankach altruistycznych, czy ideologicznych. Tajemnicze postaci i osoby publiczne często kształtowały historię pozostając nieco w cieniu, ale zawsze działając z pozycji zapewniającej władzę. Świat pod rządami szarych eminencji przedstawia liczną grupę najbardziej znaczących doradców, którzy okazali się tak samo sprytni, wojowniczy a nawet i bezlitośni, jak ci, którym służyli. Bywali dyplomatami o nienagannych manierach, uroku osobistym i znakomitym wykształceniu. Niektóre z tych postaci cechowała bezwzględność, wytrwałość w zwalczaniu przeciwności i umiejętność wykorzystania słabych punktów przeciwnika. Jeszcze inne były doskonałymi intrygantami zręcznie osiągając równowagę między strachem a pochlebstwem na drodze do założonego celu."Hartland pieszo przez Amerykę" Wolfgang Buscher

Czy można przewędrować kraj, w którym nikt nigdzie nie rusza się bez samochodu? Okazuje się, że tak - i że właśnie z tej perspektywy odsłania się jego najciekawsze, nieznane oblicze. Przekonał się o tym Wolfgang Büscher, przemierzając Amerykę na piechotę i autostopem, jak najdalej na południe, jak najbliżej interioru. Ameryka widziana jego oczami to bezludne przestrzenie, płonące feerią barw prerie, rewiry wilków i kuguarów, ale także kasyna działające w rezerwatach dla Indian, domy oplecione patriotycznymi wstęgami, zapach przydrożnych moteli i niespodziewane wyznania wiary. Z zapisków niestrudzonego wędrowca wyłania się fascynujący obraz Kraju Wolnych Ludzi, egzotyczny i swojski zarazem."Gierki" Ignacio Martinez de Pison
Wielogłosowa proza cenionego na całym świecie współczesnego autora hiszpańskiego. Bohaterki powieści, siostry María, Paloma i Carlota, po kolei - w przeplatających się monologach - opowiadają historię swojego trudnego dojrzewania w cieniu śmierci ojca. Muszą zająć się także swoją zagubioną matką. Nie wiedzą nawet, ile tajemnic skrywają przed sobą nawzajem. Zagłębiając się w Gierki czytelnik poznaje skomplikowany świat kobiecych emocji, niepozbawiony chłodnej kalkulacji, politycznych pomyłek i przygodnych miłości. Tłem fabuły jest zmieniająca się Hiszpania przełomu lat 70. i 80. ubiegłego wieku.

46 komentarzy:

 1. Czekam na książkę Shafak. Pomyślę też nad Eriksson, choć pierwsza jego książka stoi jeszcze nieprzeczytana na półce:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy tom Erikssona mnie zawiódł, więc nie wiem co tu robi 2, ale to chyba z sentymentu dla kryminałów skandynawskich :)

   Usuń
 2. Najbardziej mam ochotę na kryminał Kjell Eriksson, choć jeszcze kilka innych tytułów wpadło mi w oko. Dużo tego :-D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsza książka Erikssona mocno taka sobie, ale może będzie lepiej? Sporo :D

   Usuń
 3. "Przędza" jest genialna - miałam już okazję czytać. Na szczęście to mój jedyny Must Have z powyższej listy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może sobie kupię w prezencie "Przędzę". Przyznam, że po Twojej recenzji bardzo chcę mieć tę książkę :)

   Usuń
 4. Zapowiada się literacka uczta - moim typem jest nowa książka Shafak, którą uwielbiam. Chętnie przeczytałabym również nową powieść Romano-Lax, gdyż "Hiszpański smyczek" zrobił na mnie dobre wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze poprzedniej Shafak nie przeczytałam, a mam już ochotę kupić następną :) Muszę wypożyczyć z biblioteki "Hiszpański smyczek" bo wiem, że mają.

   Usuń
 5. Ja czekam na nową Allende i mam nadzieję, że szybko pojawi się w bibliotece:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym nawet Allende kupiła, ale jakoś okładka mi się nie podoba :/

   Usuń
 6. Na pewno skusiłabym się na kryminały :)

  OdpowiedzUsuń
 7. I mnie interesują przede wszystkim kryminały :). "Zimowy morderca" brzmi ciekawie - zupełnie umknął mi podczas przeglądania najbliższych premier.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tak patrzę na półki to sporo kryminałów kupuję - kuszą mnie strasznie :)

   Usuń
 8. Ciekawa jestem Głombiowskiego, książek z Wyd. Czarnego, no i kryminałów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głąbiowskiego i książki od Wydawnictwa Czarne chętnie bym kupiła, ale mój portfel świeciłby pustkami...

   Usuń
  2. To możemy sobie ręce podać. Choć zamierzam nieco przyoszczędzić na kilku rzeczach, więc może coś z portfela wycisnę, choć na jedną z tych książek. :)

   Usuń
  3. U mnie to działa tak - jak sobie powiem, że nie kupuję, bo trzeba oszczędzać na coś innego to tyle promocji się trafia, że nie mogę się powstrzymać - tym sposobem przytargałam wczoraj do domu 3 kolejne książki :)

   Usuń
 9. "Trucicielka" i "Zimowy morderca", może i książki z Czarnej Serii, i "Okrutne gwiazdy nocy", to tak na szybko :)

  OdpowiedzUsuń
 10. sporo w kwietniu dobrych zapowiedzi! najbardziej czekam na Bretta i Sullivana :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa jestem Bretta bo jeszcze żadnej jego książki nie czytałam, a podobno jest dobry. Też czekam na dalsze losy Royce i Hadriana :)

   Usuń
  2. Co prawda nie miałam jeszcze czasu przeczytać wszystkich książek Bretta, ale Malowany człowiek 1 - baaardzo mi się podobała, więc zdecydowanie polecam! :)

   Usuń
  3. Jak się odgrzebię z innych książek bibliotecznych to wypożyczę :)

   Usuń
 11. Czekam już na premierę Sufi :)

  OdpowiedzUsuń
 12. ,,Wojna w blasku dnia" - coś dla mnie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa jestem tego autora, bo żadnej jego książki jeszcze nie czytałam :)

   Usuń
 13. Oczywiscie kryminały, a do tego może "Świat pod rządami szarych eminencji" wyglądają na godne uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kryminały zapowiadają się ciekawie :)

   Usuń
 14. Jak ja szukałam nowości dla siebie, że nie trafiłam na:"Wieczorem przyjdź na zocalo" Michał Głąbiowski, "Zimowy morderca" Krystyna Kuhn? Co to za wydawnictwa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zimowy morderca - Dolnośląskie, Wieczorem przyjdź na zocalo - Literackie.

   Usuń
 15. Znalazłam kilka książek dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Mnie oczywiście najbardziej ciekawią kryminały - Zimowy Morderca, Trucicielka czy Okrutne Gwiazdy Nocy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam wielką słabość do kryminałów :)

   Usuń
 17. Widzę tu wiele ciekawych książek. Mam między innymi chrapkę na powieść Shafak, chociaż niekoniecznie tę najnowszą. Poza tym interesują mnie chociażby "Pył z landrynek", "Dzikie wybrzeże" i "Hartland pieszo przez Amerykę".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książki z Wydawnictwa Czarnego zapowiadają się smakowicie :)

   Usuń
 18. "Wojnę w blasku dnia" właśnie teraz będę czytać.

  OdpowiedzUsuń
 19. Zazdroszczę i czekam na recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
 20. "Pył z landrynek" interesuje mnie najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Sporo tego :) Z pewnością chciałabym przeczytać co najmniej trzy z nich - "Trucicielkę", "Noc w Piemoncie" i "Okrutne gwiazdy nocy" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachłanna na książki jestem :) Ciekawe pozycje wybrałaś :)

   Usuń
 22. Osobiście zaintrygowała mnie tylko ,,Trucicielka'', więc na nią będę czekać. Mam nadzieję, że zbierze ona pozytywne recenzje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sonia Draga wydaje ostatnio ciekawe kryminały i mnie "Trucicielka" również zainteresowała.

   Usuń