czwartek, 2 maja 2013

Zapowiedzi majowe

Maj, jak co roku, obfituje w ciekawe zapowiedzi. Mam nadzieję, że część z tych książek uda mi się kupić w korzystnej cenie na tegorocznych Targach Książki w Warszawie, które zaczynają się 16 maja. Mocno liczę na promocje :)

Nele Nehaus "Śnieżka musi umrzeć" 6 maja

Po dziesięciu latach wychodzi na wolność Tobias Sartorius, morderca dwóch nastolatek. Nie pamięta wydarzeń feralnego wieczoru, chociaż wszystkie poszlaki wskazywały na niego. Wraca do rodzinnej wsi, gdzie czeka na niego tylko podupadły na duchu ojciec, zrujnowany dom rodzinny i wściekli mieszkańcy, żądni krwi mordercy ich dzieci. Jednak nie wszyscy są mu wrodzy. Rękę wyciąga do niego garstka znajomych sprzed lat, a także zbuntowana nastolatka Amelie, która wierzy w jego niewinność. Tymczasem w podziemnym zbiorniku na starym lotnisku wojskowym robotnicy wykopują ludzkie kości. Niedługo potem ktoś spycha kobietę z kładki dla pieszych. Nadkomisarz Oliver von Bodenstein i komisarz Pia Kirchhoff rozpoczynają śledztwa w obu tych sprawach. Trop prowadzi ich do Altenhain i do Tobiasa.

Bernard Minier "Krąg" 7 maja

Rozwiązując mroczną zagadkę, Martin Servaz będzie musiał stawić czoło demonom przeszłości i poczuć ból dawno zabliźnionych ran. Wystarczył jeden telefon i jeden enigmatyczny e-mail, aby komendant został wciągnięty w wir przerażającego śledztwa. W Marsac zostaje zamordowana jedna z akademickich wykładowczyń. Kilka dni później traci życie hodowca psów, rozszarpany przez własne zwierzęta. Czy coś łączy te dwa zdarzenia? Kto i dlaczego rozpętał w spokojnym uniwersyteckim miasteczku szaleństwo śmierci? Czyżby było to dzieło zbiegłego przed dwoma laty okrutnego seryjnego mordercy?



Horacio Verbitsky "Milczenie" 7 maja

Gdy w 1979 roku Międzyamerykańska Komisja Praw Człowieka odwiedziła siedzibę Szkoły Mechanicznej Marynarki Wojennej (ESMA) w Buenos Aires, nie znalazła ani śladu po przetrzymywanych tam więźniach. Marynarka wojenna, z pomocą Kościoła, ukryła ich na wyspie Silencio, zwyczajowym miejscu wypoczynku kardynała arcybiskupa Buenos Aires. To jedyny znany na świecie przypadek obozu koncentracyjnego w posiadłości kościelnej. Do tajnych stosunków, jakie po blisko trzech dekadach ujawnia niniejsza książka, należą wpływy admirała Massery na papieża Pawła VI, podwójna gra ówczesnego prowincjała Towarzystwa Jezusowego Jorge Bergoglia, zaangażowanie nuncjusza apostolskiego, Pía Laghiego, i sekretarza ordynariatu polowego, Emilia Grassellego, w "program resocjalizacyjny" dla więźniów ESMA. W tej pasjonującej książce, którą czyta się jak najlepszy thriller, Horacio Verbitsky opisuje fascynację złem w instytucji, której zdeklarowanym celem jest czynić dobro. Jedna z najbardziej dyskutowanych książek ostatnich miesięcy autorstwa sławnego publicysty tropiącego zbrodnie argentyńskiej junty. Autor odkrywa kontrowersyjne stosunki Kościoła z dyktaturą wojskową i opisuje fascynację złem w instytucji, której zdeklarowanym celem jest czynić dobro.


Wiliam Landay "Requiem dla Bostonu" 7 maja

Nad malowniczym jeziorem wśród lasów Maine, w domku w pobliżu cichego miasteczka, zostają znalezione zwłoki zastrzelonego mężczyzny - Roberta Danzigera, znanego prokuratora okręgowego w najtrudniejszym, najbardziej przestępczym okręgu Bostonu. Dlaczego Ben Truman, młody policjant z sennego miasteczka, w którym popełniono zbrodnię, decyduje się pojechać do Bostonu, by obserwować postępy śledztwa? Bostońska policja szybko znajduje podejrzanego - bandytę, którego Danziger miał na celowniku. Lecz widząc zakulisowy taniec policjantów i gangsterów, Ben postanawia poprowadzić śledztwo na własną rękę. Zwłaszcza kiedy natrafi a na dawno zapomnianą sprawę morderstwa i zemsty sprzed lat. Przeszłość i teraźniejszość zderzają się ze sobą, krwawa tajemnica wychodzi na jaw, lecz w mieście narkotykowych gangów, skorumpowanych gliniarzy i pogrzebanych sekretów wydziału zabójstw najbardziej szokujące odkrycie dopiero czeka na ujawnienie... 





Beata Pawlikowska "Blondynka na Jawie" 8 maja


Nowy Rok zaczęłam na Jawie. Przejechałam przez góry, lasy i pola ryżowe, weszłam na szczyt czynnego wulkanu, żeby zajrzec do wnętrza ziemi. Spędziłam kilka dni z nieznośnym francuskim naukowcem, który uwielbiał eseje i biusty. Z Jawy wróciłam na Bali. Trafiłam do wioski ludzi Króla Bez Głowy, na tradycyjny pogrzeb i do raju. Poznałam bramina - kapłana z najwyższej kasty - i przez wiele godzin rozmawialiśmy o ludzkiej duszy, cywilizacji i religii. Miesiąc samotnej wyprawy do Indonezji. Kontynuacja książki "Blondynka na Bali".




Cilla Borijlind, Rolf Borijlind "Przypływ" 8 maja

Jest rok 1987. W księżycową noc młoda ciężarna kobieta pada ofiarą morderstwa popełnionego ze szczególnym okrucieństwem. Przypadkowym świadkiem tragicznych wydarzeń jest mały chłopiec. Prowadzącemu dochodzenie Tomowi Stiltonowi nie udaje się ustalić motywu zbrodni ani znaleźć zabójców. Nie zna on nawet tożsamości ofiary. Kilkadziesiąt lat później Olivia Rönning, studentka Wyższej Szkoły Policyjnej, pisze referat na temat tego brutalnego morderstwa. Korzystając z wszelkich dostępnych źródeł, stara się zdobyć jak najwięcej informacji. Najtrudniej jest jednak dotrzeć do człowieka, który prowadził wówczas śledztwo - Tom Stilton jakby zapadł się pod ziemię... 


Emma Larkin "Spustoszenie.Nieopowiedziana historia o katastrofie i dyktaturze wojskowej w Birmie" 8 maja

2 maja 2008 roku potężny tropikalny cyklon uderzył w wybrzeża Birmy, siejąc gigantyczne spustoszenia: zmiótł z powierzchni ziemi dziesiątki wiosek, pozbawił życia prawie sto czterdzieści tysięcy osób, a kolejne dwa miliony zostawił bez dachu nad głową. Reakcja sprawującej władzę junty wojskowej była niepojęta - nie tylko odrzucono międzynarodową pomoc humanitarną, ale także utrudniano lub uniemożliwiano działania obecnym w Birmie pracownikom organizacji pomocowych. Reżim złagodził swoje stanowisko dopiero po kilku tygodniach, kiedy dla wielu ofiar katastrofy było już za późno.



 Philippa Gregory "Odmieniec" 8 maja

Mroczne sekrety, niezwykła podróż i miłość zdolna pokonać wszelkie przeszkody... "Odmieniec" to pierwszy tom nowego cyklu powieści Philippy Gregory, autorki bestsellerowych "Kochanic króla". Pisarka kreśli fascynujący obraz piętnastowiecznej Europy, zaludnianej przez alchemików, czarownice i wilkołaki.

Piękna siedemnastoletnia Izolda zostaje zamknięta w klasztorze, aby nie mogła dochodzić swoich praw do spadku po zmarłym ojcu. Z czasem w zakonie zaczynają dziać się niepojące rzeczy. Siostry lunatykują i doświadczają niezwykłych wizji. Podejrzenia o czary padają na Izoldę, pełniącą rolę przełożonej. Do opactwa Lucretili przyjeżdża młody nowicjusz Luca Vero, któremu papież Mikołaj V nakazał wyjaśnić tę sprawę. Śledztwo przybiera nieoczekiwany obrót. A Luca i Izolda - zmuszeni stawić czoło największym lękom świata średniowiecznego: czarnej magii, wilkołakom, szaleństwu - rozpoczynają poszukiwania prawdy, swojego przeznaczenia, a także miłości...

Julianna Baggot "Nowy przywódca" 8 maja

Świat po Wybuchu. Bezpieczni są tylko Czyści, żyjący spokojnie pod Kopułą. Na zewnątrz pozostali zmutowani. Partridge, syn Willuksa, dowódcy Czystych, ucieka spod kopuły, by na zewnątrz odnaleźć matkę. Dołącza do grupy Wyrzutków, na których czele stoi El Capitan. Żeby odzyskać syna, Willuks nie cofnie się przed niczym. Żeby ocalić pozostałych, Partridge będzie musiał wrócić pod Kopułę i zmierzyć się z najstraszniejszym wyzwaniem. Pressia zaś, uzbrojona tylko w tajemniczą skrzynkę ze wskazówkami, wyruszy w drogę tam, gdzie nie prowadzą żadne mapy. Jeśli tej dwójce się powiedzie - uratują świat, jeśli nie - ludzkość zapłaci przerażającą cenę...


Gregory Funaro "Palownik" 8 maja

On wrócił. Nie błagaj, żeby nie odbierał ci życia. Módl się, żeby śmierć przyszła jak najszybciej.
Wróciłem - to słowo zapisane w języku arabskim, aramejskim, hebrajskim i greckim, za pomocą babilońskiego pisma klinowego i egipskich hieroglifów odkryto na ciele ofiary nabitej na pal. Żeby zrozumieć jego znaczenie, agent specjalny FBI, Sam Markham, będzie musiał wykroczyć daleko poza rutynowe dochodzenie i zagłębić się w meandry historii, astronomii i starożytnych wierzeń. Świat jest pełny tajnych przekazów. Zwykłe słowa tworzą anagramy pełne ukrytych znaczeń, zdarzenia są podporządkowane matematycznemu równaniu, a mityczne postacie ożywają, by prowadzić Palownika do celu. Markham musi odgadnąć, jakie siły kierują szaleńczymi poczynaniami mordercy, skłaniając go do powtarzania krwawych rytuałów.
Palownik poświęci wszystko dla swojej misji. Przyzwyczaił się do odoru wnętrzności, wydzieranych ze zwłok, i poznał smak ludzkiego mięsa. Musi iść dalej, niezależnie od własnych słabości. Musi wypełnić misję. I wypełni ją, choćby cały świat sprzysiągł się, żeby go powstrzymać.

Charlotte Link "Wielbiciel" 9 maja

W lesie niedaleko małej miejscowości w okolicach Augsburga znaleziono zmasakrowane zwłoki młodej kobiety. Policja i bliscy zamordowanej stoją przed prawdziwą zagadką, gdyż kobieta ta zaginęła bez śladu przed kilkoma laty. Dopiero telefon od jej znajomej z wakacji dostarcza pierwszych wskazówek dla śledztwa? Jednocześnie we Frankfurcie toczy się inna historia. Leonę, zadowoloną z życia redaktorką w wydawnictwie, ukochany mąż porzuca dla innej kobiety. To prawdziwy cios dla kobiety, która dopiero co była świadkiem samobójstwa.




Helene Gremillion "Powiernik" 10 maja

Francja, rok 1975.
Przeglądając pocztę z kondolencjami po śmierci matki Camille Werner znajduje odręcznie napisany list, w którym ktoś imieniem Louis opowiada historię swojej przyjaciółki z dzieciństwa i jedynej miłości, utalentowanej malarsko Annie. List nie ma nadawcy. Camille początkowo sądzi, że został do niej wysłany przez pomyłkę, ale kiedy zaczyna regularnie otrzymywać przesyłki z kolejnymi fragmentami losów Louisa i Annie, układającymi się w spójną opowieść, jest zaintrygowana i zarazem zaniepokojona. Stara się odszukać drugą Camille Werner, właściwą adresatkę; potem podejrzewa, że listy wysyła jakiś pisarz debiutant, próbujący zwrócić uwagę na swoją twórczość. Stopniowo umacnia się w niej przekonanie, że tajemniczy autor nie relacjonuje historii fikcyjnej, ale prawdziwą, sięgającą początku II wojny światowej i dotyczącą jej własnych rodziców. Czy kobieta, którą niedawno pochowała, i którą bardzo kochała, była naprawdę jej biologiczną matką?


Wilkie Collins "Księżycowy kamień" 13 maja

Księżycowy Kamień, klasyczna powieść detektywistyczna pełna dramatycznych zwrotów akcji, podobnie jak inne utwory Wilkiego Collinsa, charakteryzuje się perfekcyjnym odwzorowaniem realiów epoki oraz trafnością i śmiałością obyczajowych obserwacji, a przy tym kryminalna intryga nigdy nie schodzi na drugi plan. Tajemnicza historia skradzionego żółtego diamentu zwanego Księżycowym Kamieniem, zdobiącego niegdyś czoło posągu hinduskiego Boga Księżyca, splata się z dziejami pewnej angielskiej rodziny z wyższych sfer. Rachel Verinder, młoda Angielka, dziedziczy ów diament na swoje osiemnaste urodziny jako spadek po wuju, skorumpowanym brytyjskim oficerze, który służył w Indiach. Diament oczywiście jest niezwykle cenny i ma wielkie religijne znaczenie, a równocześnie ciąży na nim klątwa boga Wisznu i dla wszystkich zamieszanych w jego zniknięcie niebawem staje się przekleństwem. Dodatkowo jego śladem podążają hinduscy kapłani-strażnicy, którzy nie zawahają się przed niczym, by po wiekach święty kamień powrócił na czoło bóstwa...

Sara Blaedel "Tylko jedno życie" 14 maja

Kolejny tom z bestsellerowej serii pisanej przez duńską mistrzynię kryminału! W powieści "Tylko jedno życie" Louise Rick będzie zmuszona rozwikłać zagadkę tajemniczego utonięcia... Pewnego wrześniowego poranka na północy Zelandii wędkarz znajduje leżące w wodzie zwłoki młodej kobiety. Szybko okazuje się, że nie jest to ofiara nieszczęśliwego wypadku - ciało zostało obciążone, a na karku zmarłej widnieją dwa dziwne ślady. Gdy wyjaśnia się, że zamordowana to cudzoziemka, lokalna policja decyduje się wezwać posiłki ze stolicy. Sprawa zostaje powierzona Louise Rick, asystent kryminalnej z Wydziału Zabójstw kopenhaskiej komendy policji. Louise, która miała już do czynienia z przestępstwami popełnianymi w środowiskach imigranckich, musi sprawdzić, czy doszło tu do honorowego zabójstwa...


Mats Strindberg, Sara Bergmark Elfgren "Ogień" 14 maja

Druga część bestsellerowego thrillera "Krąg" - historii sześciu nastoletnich czarownic z mrocznego miasteczka Engelfors Wybrańcy rozpoczynają drugi rok nauki w gimnazjum. Wakacje upłynęły im na pełnym napięcia oczekiwaniu na kolejny ruch demonów. Lecz teraz ku ich zdziwieniu zagrożenie nadchodzi z najmniej spodziewanej strony. Stopniowo staje się oczywiste, że w Engelfors dzieje się coś bardzo złego. Przeszłość splata się z teraźniejszością. Żywi spotykają umarłych. Krąg Wybrańców coraz bardziej się zacieśnia...





Mark Danner "Masakra w El Mozote" 15 maja

Mark Danner jest jednym z najlepszych reporterów naszych czasów. Susan Sontag Mark Danner cierpliwie, po mistrzowsku rekonstruuje dzieje zbrodni, kłamstw o niej i proces przebijania się prawdy do opinii publicznej. Ta opowieść, a właściwie p rz y p o w i e ś ć o zimnej wojnie wywraca zastany, czarno-biały obraz tamtych czasów i nabiera nieoczekiwanych znaczeń w dobie „wojny z terroryzmem“. Tym bardziej należy ją poznać i zrozumieć. Artur Domosławski Na przełomie lat 70. i 80. XX wieku w Salwadorze wybuchła wojna domowa między dyktaturą wojskową a lewicową partyzantką. W czasie konfliktu szkolony przez Amerykanów elitarny rządowy batalion Atlacatl wkroczył do osady El Mozote i wymordował niemal wszystkich jej mieszkańców, w tym kobiety i dzieci. Zbrodnia była tym bardziej szokująca, że El Mozote nie współpracowało z partyzantką.


Rosanna Ley "Dom na Sycylii" 16 maja

 Rodzinne tajemnice, wielkie namiętności, ukryte przed laty skarby... "Dom na Sycylii" to wciągająca opowieść o trzech pokoleniach kobiet, nieoczekiwanym spadku, podróży, która odmienia życie i starej willi na malowniczej wyspie.

Czterdziestoletnia Brytyjka, Tess Angel, jest zdumiona, gdy otrzymuje list od prawnika z informacją o spadku. Dowiaduje się, że odziedziczyła od zupełnie nieznanej jej osoby piękny, choć nieco zniszczony dom na Sycylii. Być może matka Tess, Flavia, która urodziła się na tej wyspie, mogłaby pomóc w wyjaśnieniu zagadki. Jednak kobieta, która opuściła ojczyste strony podczas II wojny światowej i zupełnie zerwała kontakty z włoską rodziną, nie chce opowiadać o swojej przeszłości. Za to odradza córce przyjęcie spadku. Dlaczego? Czyżby willa Syrena kryła jakiś sekret, który według Flavii nie powinien wyjść na jaw?


Sławomir Koper "Gwiazdy Drugiej Rzeczypospolitej" 16 maja

Niektóre z gwiazd międzywojnia zachowywały się jak współcześni nam celebryci, inne zazdrośnie strzegły swojej prywatności. To była niezwykła plejada: Smosarska, Pogorzelska, Mankiewiczówna, Halama, Barszczewska, Bodo, Żabczyński, Jaracz, Osterwa, Węgrzyn. A do tego polskie medalistki olimpijskie: Konopacka, Walasiewiczówna, oraz finalistka Wimbledonu. Jak zwykle autor nie zapomina o wzajemnym przenikaniu się środowisk; gośćmi scen kabaretowych bywali przecież politycy, a minister Ignacy Matuszewski poślubił Halinę Konopacką. Sukcesy tenisowe Jadwigi Jędrzejowskiej zadecydowały o nakręceniu słynnej Jadzi, gdzie w główne role wcielili się Jadwiga Smosarska i Aleksander Żabczyński.



Iwona Kienzler "Mroczne karty historii Polski" 16 maja

W powszechnym mniemaniu Polska w przeszłości była krajem tolerancyjnym, w którym nie płonęły stosy, a prześladowani za przekonania intelektualiści znajdowali bezpieczna przystań. To inni męczyli się pod rządami okrutnych monarchów, którym doskwierała często choroba psychiczna. Co więcej, oceniając osoby współcześnie rządzące naszym krajem często porównujemy je do postaci historycznych i z uporem twierdzimy, że karierowiczostwo, nepotyzm, przekupstwo, oszustwa wyborcze czy czarny PR to wymysły naszych czasów.
Przeglądając jednak karty starych kronik dowiadujemy się, że wszystkie te przywary nieobce były naszym przodkom.
Skrytobójstwa, zdrada, trucicielstwo i szpiedzy na usługach polskich monarchów - to wszystko znajdziemy na kartach tej książki.
Niniejsza publikacja zadaje też kłam mitowi, jakoby Polska nie znała zbrodni królobójstwa. Okazuje się bowiem, że choć co prawda żaden polski władca nie położył głowy pod katowskim toporem, to nasi królowie i książęta często stawali w obliczu zagrożenia życia przez swoich poddanych.


Hakan Nesser "Rzeźniczka z małej Birmy" 22 maja

Inspektor Gunnar Barbarotti na tropie tajemniczej sprawy sprzed lat! "Rzeźniczka z małej Birmy" to piąty tom cyklu o lubianym przez czytelników policjancie z miasta Kymlinge.

Gunnar Barbarotti po dłuższej przerwie wraca do pracy. Dostaje polecenie, by zbadać dawno zakończone śledztwo. Sprawa okazuje się dużo bardziej zawikłana, niż na początku mogło się wydawać. Czyżby Ellen Bjarnebo była niewinna i nie popełniła zbrodni, za którą została skazana na 11 lat więzienia? Kto w takim razie zamordował i poćwiartował swoją ofiarę w 1989 roku? By znaleźć odpowiedzi na te pytania, Gunnar Barbarotti wyrusza w podróż przez Szwecję. Los prowadzi go z rolniczej osady Mała Birma w pobliżu Kymlinge do położonego na odludziu pensjonatu górskiego. Ta wyprawa zakończy jego zmagania ze światem i Bogiem - choć może to tylko kwestia interpretacji...


Patrick Ness "Siedem minut po północy" 22 maja

Odważna, pełna czarnego humoru, głęboko poruszająca opowieść o chłopcu, jego ciężko chorej matce i niezapowiedzianym, potwornym gościu. Jest siedem minut po północy, gdy trzynastoletni Conor budzi się i odkrywa, że za oknem jego sypialni czai się potwór. Jednak to nie tego potwora Conor się spodziewał ? sądził, że odwiedzi go raczej ten z dręczącego go koszmaru, powtarzającego się niemal każdej nocy od dnia, kiedy matka chłopca rozpoczęła leczenie. Potwór z jego podwórka jest inny. Sędziwy. I dziki. I chce czegoś od Conora. Czegoś niebezpiecznego i przerażającego. Żąda prawdy.




Kate Brawn "Zapach gorzkich pomarańczy" 23 maja

Pobudzająca wyobraźnię opowieść o utraconej miłości i rodzinnych sekretach, sięgająca czasów hiszpańskiej wojny domowej. W przepięknej scenerii wzgórz Walencji stoi zapomniany dom, który przetrwał serię niszczycielskich najazdów wojsk generała Franco i rodzinnych dramatów. Czas odcisnął na nim swoje piętno: bielone ściany posiadłości się sypią, a zadbany ogród zamienił się w dziki gąszcz splątanych winorośli i drzewek pomarańczy.
Emma Temple, znana i ceniona perfumier, jest pierwszą od siedemdziesięciu lat osobą, która przekroczy jego próg. Klucz, razem z plikiem starych listów, otrzymała w spadku po matce, Liberty. Do Hiszpanii przyjeżdża, by odpocząć od londyńskiego zgiełku i osobistych problemów, a także przywrócić podupadłej willi dawny blask. Mimo niewątpliwego uroku domu w Walencji, każdy kąt przypomina Emmie tragiczne wydarzenia, które się w nim rozegrały. Z każdym otwartym schowkiem i podniesionym przedmiotem Emma poznaje niezwykłą historię tego miejsca, swojej rodziny i utraconych marzeń.

Ufff to by było na tyle. Zapytam tradycyjnie: widzicie coś dla siebie? 

38 komentarzy:

  1. Mnóstwo tego, ja mam 6 książek do kupienia, m.in.Odmieńca, Gwiazdy II RP, Ogień, Nessera masakra!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak policzyłam te które chciałabym kupić to wyszło mi 8...masakra! :)

      Usuń
  2. Ale świetne zapowiedzi. Aż nie wiem, za które się brać. Szczególnie dwie pierwsze mnie zaciekawiły. Na dniach natomiast będę czytać "Palownik" i już nie mogę się doczekać własnych wrażeń po tej lekturze.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dwie pierwsze, a szczególnie "Krąg" muszę mieć :) Czekam na recenzję "Palownika" :)

      Usuń
  3. Oj no co tu dużo mówic. Worek piniędzy się przyda :))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W maju będzie można ogłosić bankructwo :)

      Usuń
  4. JA czekam na nowości od Egmontu :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja czekam szczególnie na "Nowego przywódcę" :)

      Usuń
  5. Najbardziej interesuje mnie "Odmieniec" i "Gwiazdy II RP".

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Po przeczytaniu książki Kopra o zdrajcach zaostrzył się mój apetyt na "Gwiazdy II RP" :)

      Usuń
  6. Dużo tych premier, szykuje się bogaty książkowo maj. A ja oczywiście czekam na beletrystykę, którą przedstawiłaś. pozdrawiam tommy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Będzie w czym wybierać :)

      Pozdrawiam serdecznie!

      Usuń
  7. "Nowy przywódca" oraz "Krąg" muszę dorwać w pierwszej kolejności, choć pozostałe książki też kuszą:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja podobnie - "Krąg" i "Nowy przywódca" interesują mnie najbardziej :)

      Usuń
  8. Mnie najbardziej zainteresowały "Mroczne karty historii Polski". Należę do osób, które uważają, że w Polsce nie było królobójstwa i chętnie poczytam na ten temat :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Lubię książki historyczne, więc ta pozycja również bardzo mnie zainteresowała :)

      Usuń
  9. Maj zapowiada się smakowicie, sporo interesujących kryminałów. Ja już czekam na czerwiec i nowego Kinga :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja mam jeszcze wiele książek Kinga do nadrobienia, ale Joyland też mnie ciekawi :)

      Usuń
  10. Charlotte Link- nigdy nie odmawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Muszę dorwać nową książkę Miniera! Mam nadzieję, że będzie równie dobra, jak debiut :) I jeszcze z chęcią bym przeczytała powieść Link.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Minier to mój pewniak na maj, na Link też bym się skusiła :)

      Usuń
  12. Wszystkie kryminały poproszę!

    OdpowiedzUsuń
  13. Za wiele dla siebie nie widzę. Może jedynie ,,Siedem minut po północy" :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. "Siedem minut po północy" muszę koniecznie nabyć :)

      Usuń
  14. Jeej, aż mi się płakac chce. Tyle świetnych kryminałów, a portfel wciąż puściutki :(

    OdpowiedzUsuń
  15. Z zapowiedzi oczywiście najbardziej ciekawią mnie kryminały :) Dwa z nich będę miała okazję przeczytać.

    OdpowiedzUsuń
  16. Znów sporo ciekawych tytułów. Moje typu to "Palownik" i "Zapach gorzkich pomarańczy".

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Chętnie przeczytałabym te dwie książki :)

      Usuń

  17. Ile ciekawych propozycji! Najbardziej jestem zaskoczona książką Ch. Link. Nie wiedziałam, że szykuje się polskie wydanie jej następnej powieści. Ona będzie na 100% moja:)

    OdpowiedzUsuń
  18. Czarna seria i oczywiście Pawlikowska to dla mnie idealne kąski.

    OdpowiedzUsuń
  19. Z jednym wyjątkiem przeczytałabym dosłownie wszystko! :) A już najbardziej mnie kusi "Siedem minut po północy".

    OdpowiedzUsuń