wtorek, 3 marca 2015

Na co do kina w marcu?

Nie udało mi się wybrać do kina w lutym. Premiery poprzedniego miesiąca, choć interesujące, nie zdołały mnie do tego zmobilizować. W marcu, o dziwo, nie widzę wiele dla siebie, ale 19 marca rozpoczyna się 15 Tydzień Kina Hiszpańskiego, na który chodzę od dobrych kilku lat. Co będę chciała obejrzeć?

Kopciuszek


"Kopciuszek" to adresowany do całej rodziny film fabularny inspirowany klasyczną baśnią o tym samym tytule. W najnowszej produkcji Disneya, w reżyserii nominowanego do Oscara Kennetha Branagha ("Thor", "Hamlet"), zobaczymy jedne z najbardziej intrygujących aktorek współczesnego kina: Cate Blanchett w roli złej macochy i Helenę Bonham Carter jako dobrą wróżkę. W filmie poznajemy historię Elli, której życie diametralnie zmienia się po niespodziewanej śmierci ojca. Wystawiona na łaskę i niełaskę bezwzględnej macochy i jej dwóch córek, dziewczyna staje się służącą, złośliwie nazywaną Kopciuszkiem…

Zbuntowana

 
Nastoletnia Beatrice Prior w imię miłości porzuciła uporządkowany świat i teraz, naznaczona piętnem Niezgodnej, musi zmagać się z konsekwencjami swojej decyzji. Podjęta przez nią walka może mieć wpływ nie tylko na jej osobistą przyszłość, ale także wstrząsnąć posadami otaczającego świata. O ile oczywiście  uda jej się udźwignąć spoczywające na niej brzemię, by w ogarniętym wojną domową świecie zdać niespodziewany i trudny egzamin dojrzałości. A jednocześnie nie utracić tego, na czym zależy jej najbardziej.

Ex Machina 

 
Scenarzysta „28 dni później” i „W stronę słońca” zaprasza do świata przyszłości, która dzieje się już teraz, w laboratoriach, o których nie mamy pojęcia. Młody informatyk Caleb (Dohmnall Gleeson) wygrywa firmowy konkurs i na tydzień trafia do laboratorium, w którym pracuje szef firmy - Nathan (Oscar Isaac). Caleb poznaje w nim piękną Avę (Alicia Vikander) - pierwszą na świecie sztuczną inteligencję pod postacią kobiety. Ava jest wynikiem eksperymentu Nathana. Czuje, myśli, wzrusza się i boi o własną przyszłość. Caleb nie wie, że sam jest częścią eksperymentu, który ma sprawdzić, jak na postać Avy zareaguje przeciętny człowiek.

Najchętniej poszłabym do kina na nową wersję Kopciuszka i Zbuntowana. Serdecznie polecam Wam też film Dumni i wściekli.

Dumni i wściekli 

 
Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym! Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat?

Na przeglądzie kina hiszpańskiego z chęcią zobaczyłabym:

Jak zostać Baskiem

  
Podobno przeciwieństwa się przyciągają, a Rafę i Amaię różni wiele. On to typowy mieszkaniec Andaluzji, wielbiciel piłki nożnej, wina Jerez, brylantyny i pięknych kobiet. Ona pochodzi z Kraju Basków, ma nie lada temperament, nie lubi się stroić, i jest odporna na jego wdzięki. Żeby ją zdobyć, Rafa jest skłonny pojechać na daleką północ, a nawet zostać Baskiem.

Wielka hiszpańska rodzina


Zwariowana komedia o ślubie zaplanowanym na dzień, w którym drużyna narodowa Hiszpanii gra w finale mundialu. Cały kraj żyje piłką nożną, tymczasem liczną rodzinę, na czele z młodą parą, czeka jedna z najważniejszych życiowych rozgrywek. Czy uda im się zwyciężyć, zwłaszcza że nietrafiony wybór daty ślubu to tylko jedno z serii niefortunnych zdarzeń tego dnia… Czy wszyscy zagrają fair? Kto będzie atakować, a kto zdecyduje się na obronę i kontratak?


Więcej informacji na temat tego wydarzenia znajdziecie tu

16 komentarzy:

 1. Chyba nic nie przykuło mojej uwagi aż tak :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie chce obejrzeć ''Kopciuszka''.

  OdpowiedzUsuń
 3. Obowiązkowo Kopciuszek (już widzę zadowoloną minę mojego męża!), muszę zobaczyć Zbuntowaną, bo widziałam pierwszą część oraz strasznie mnie interesuje ten film o sztucznej inteligencji (tutaj mąż naprawdę będzie zadowolony) :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja pewnie zaciągnę na Kopciuszka jakąś koleżankę :D

   Usuń
 4. Helena Bonham-Carter jako dobra wróżka? A to niespodzianka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niezgodna mnie nie zachwyciła, ale i tak obejrzę Zbuntowaną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi film podobał się bardziej od książki :)

   Usuń
 6. "Kopciuszka" bym obejrzała, bo gra Helena. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Idę w czwartek na Kopciuszka :) Bardzo jestem ciekawa jak wypadła Cate Blanchett w roli macochy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja wybieram się na Zbuntowaną ;)
  Książka nie należy do moich ulubionych, ale spodobała mi się.
  Mam ochotę obejrzeć także Kopciuszka, jednak na razie nie wiem co z tego wyniknie :P
  http://bibliotekarecenzji.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też chętnie wybrałabym się na "Zbuntowaną" :)

   Usuń