sobota, 24 września 2016

Najciekawsze zapowiedzi książkowe tej jesieni

Jesień to wymarzony okres dla każdego książkoholika. Wtedy schowani pod kocem, z kubkiem herbaty lub kawy możemy czytać wszystkie te opasłe tomy, które chomikujemy od lat. Z niecierpliwością na to czekam, szczególnie, że nie przepadam za upałami. Z nowymi książkami wracają też jesienią wydawnictwa. Ciekawych propozycji jest mnóstwo!

"Belgravia" Justin FellowesPrzyznam, że mnie do tego tytułu przyciągnęło najbardziej nazwisko autora Justina Fellowesa, autora scenariuszy do znakomitego "Downton Abbey". Data wydania: 28 września


 Rok 1815. W przededniu bitwy pod Waterloo w Brukseli odbywa się bal na cześć dowódcy wojsk brytyjskich, księcia Wellingtona. Oprócz brytyjskiej arystokracji i oficerów uczestniczy w nim dostawca wojskowy James Trenchard z małżonką oraz córką. Ich obecność, choć dla elit bulwersująca, nie jest przypadkowa. Nim jednak bal się skończy, Sophie przeżyje najstraszliwsze chwile swego życia, a oficerowie ruszą na pole bitwy, gdzie wielu z nich zginie, wciąż w mundurach galowych, w których opuścili bal.
Londyn, ćwierć wieku później – stolica zmienia oblicze pod rządami młodziutkiej królowej Wiktorii. Powstają nowe rezydencje, nowe dzielnice elit, takie jak Belgravia, miasto rozkwita. Arystokracja, chcąc nie chcąc, coraz częściej musi przyjmować na salonach coraz bogatszych nuworyszy.
Pilnie strzeżona tajemnica łącząca dwie rodziny z tych oddzielonych przepaścią światów tylko czyha, by wywrócić do góry nogami życie bohaterów.
Ambicja, zawiść, gniew, chciwość, życzliwość, bezinteresowność – a przede wszystkim miłość – te emocje zawsze kierowały ludzkimi poczynaniami… Ta historia wydarzyła się dwa wieki temu, a mimo to jej bohaterowie nie różnią się tak bardzo od nas.

"Królowa" Elżbieta Cherezińska

Choć "Harda" jeszcze nieprzeczytana to wierzę, że i tym razem autorka mnie nie zawiedzie. Dlatego "Królową biorę w ciemno. Premiera: 28 września


Narodził się Knut. Trzecie dziecko Świętosławy, jedyne, które w chwili przyjścia na świat okrzyknięto „synem królowej”. Coraz więcej graczy przestawia piony tej historii. Bolesław w sekrecie przed siostrą swata Tyrę z Tryggvasonem, jarl Sigvald, powtarzając: „jomswikingowie nie wtrącają się w sprawy królów”, sam zaczyna w nich mieszać. Sven pielęgnuje swą niechęć do Olava, „drugiego wodza”. Tyra znika.
Tak kończy się „Harda”. Teraz nadchodzi czas Królowej. Nowi gracze i nowy wymiar tej historii. Od Roskilde do krainy zórz polarnych. Od Poznania przez Merseburg do Budziszyna, przez wszystkie wielkie wojny Bolesława. Od Pragi po Kijów. Od Gniezna przez tajemniczy Kałdus. I do Anglii, bo przecież nie jest tajemnicą, kim stanie się „syn królowej”…

"Rezydencja" Kate Andersen Brower
Kto nie chciałby choć na chwilę zajrzeć do Białego Domu i poobserwować jej mieszkańców. Ja jestem ogromnie ciekawa, jak wygląda ich życie. Premiera: 28 wrześniaWejdź do domu, w którym zamieszka przyszły prezydent USA.
Jakie tajemnice skrywają rodziny Kennedych, Reaganów, Bushów i Obamów?
Co robi prezydent USA, gdy zamykają się za nim drzwi rezydencji?
Ile jest prawdy w „House of Cards"?
Jedynie pracownicy rezydencji znają wszystkie sekrety najbardziej strzeżonego domu świata. Rodziny prezydenckie przychodzą i odchodzą – nie zmienia się tylko personel. Teraz kamerdynerzy i pokojówki odsłaniają kulisy codziennego życia w Białym Domu.
Wspominają, jak starali się omijać gabinet Kennedy’ego, gdy ten zdradzał właśnie swą śliczną żonę Jackie. Opowiadają o 11 września z perspektywy, której nikt dotąd nie poznał. Ujawniają, co robi Michelle Obama, by zapewnić córkom „normalne życie”.
Światowy bestseller cenionej dziennikarki, która spędziła cztery lata w Białym Domu. Powstał dzięki wielu godzinom rozmów z byłymi członkami personelu, pierwszymi damami i rodzinami prezydentów.

"Dom na Skraju Nocy" Catherine Banner

Skusiła mnie Castellamare i jej patronka Agata :) Premiera: 6 października


Porywająca saga rodzinna. Cztery pokolenia, miłość i tajemnice, których świadkiem jest tylko urzekająca mała wyspa.
Lekarz Amedeo Esposito, podrzutek z Florencji, przyjeżdża na Castellamare w poszukiwaniu pracy. Nieoczekiwanie znajduje tam przyjaciół, dom, rodzinę i swoje miejsce na ziemi, gdzie czas odmierza coroczna procesja świętej Agaty, patronki wyspy.
Amedeo otwiera bar w Domu na Skraju Nocy. Choć miejscowi uważają ten budynek za przeklęty, właśnie to miejsce stanie się sercem wyspy. Tutaj urodzi się czwórka dzieci Amedea i Piny, a później ich wnucząt i prawnucząt.
Castellamare wraz z czterema pokoleniami energicznych Espositów żegluje przez burzliwe stulecie, poddając się zmianom niesionym przez wojnę, recesję i… turystów. Zmieniają się reżimy, wychodzą na jaw zdrady, zawiązują się nieoczekiwane przyjaźnie, a Dom na Skraju Nocy trwa niezmiennie pośród szumu morza.
"Prorocy znad Fiordu Wieczności" Kim Leine
Książka o duńskiej kolonizacji Grenlandii zapowiada się bardzo obiecująco. Premiera: 12 października
 Mocna, uniwersalna powieść o starciu dwóch kultur, nagrodzona przez Radę Nordycką.
Najnowsza książka jednego z najważniejszych współczesnych duńskich pisarzy, Kima Leine – mocna, niekiedy wręcz brutalna opowieść o duńskiej kolonizacji Grenlandii. Lakoniczny styl, epicki rozmach, a przede wszystkim – jej uniwersalność niezależnie od konkretnych realiów historycznych – zostały docenione przez Radę Nordycką, która w 2013 roku przyznała Leinemu za tę powieść nagrodę literacką.
Dania, koniec XVIII wieku. Morten Falck, mimo że bardziej interesuje go medycyna niż teologia, zostaje wyświęcony na pastora i postanawia wyruszyć jako misjonarz na Grenlandię. Wyobraża sobie, że podobnie jak duńscy kolonizatorzy będzie niósł mieszkającym tam poganom chrześcijaństwo i zdobycze cywilizacji. Słyszy o nich, że są przebiegli i podstępni, żyją w zepsuciu i grzechu. W podróż zabiera ze sobą mleczną krowę i jedno zdanie Rousseau, które traktuje jako swoje życiowe motto.
Po przybyciu na miejsce okazuje się, jak bardzo się mylił. Rdzenni Grenlandczycy, choć narasta w nich gniew i opór przeciwko duńskim przybyszom, są gościnni i szczodrzy, Falck spotyka wśród nich bratnie dusze. Za to okrutny, bezlitosny klimat wyniszcza mieszkających tam Duńczyków. Szerzą się hazard, pijaństwo i rozpusta.
Pośród mroźnych przestrzeni Grenlandii Falck zagląda w głąb siebie. W mroku polarnych nocy dociera do jądra ciemności i stacza się na dno. Czy uda mu się powstać? I czy pomogą mu w tym tytułowi prorocy?

"Dziewczyny z Solidarności" Anna Herbich
Moja kolekcja "Prawdziwych historii" nie byłaby kompletna bez tej książki :) Premiera: 12 października

Nowa książka Anny Herbich, autorki bestsellerów „Dziewczyny z Powstania” i „Dziewczyny z Syberii”
Mówili im: „Kobiety, nie przeszkadzajcie nam, to my walczymy o Polskę!”
Nie posłuchały. Dla wolności gotowe były zaryzykować wszystko.
Janina miała 50 lat, gdy została pobita przez ZOMO na demonstracji. Do szpitala trafiła z siedemnastoma szwami na głowie. Za domową drukarnię aresztowali ją dwa razy.
Izabella zostawiła w domu dwójkę maleńkich dzieci. Mimo więzienia nie ugięła się. Zbuntowała całe miasto.
Joanna w oknie celi wywiesiła biały ręcznik, na którym napisała czerwoną szminką Solidarność. Straszyli: jeśli się nie zamkniesz, zamkniemy ci syna. Siedemnastolatek został najmłodszym więźniem stanu wojennego.
Należały do legendarnej Solidarności i chciały lepszej Polski dla swoich dzieci. Czasem walczyły ramię w ramię z mężczyznami, a czasem wbrew nim. Produkowały i kolportowały „bibułę”, strajkowały, chodziły na demonstracje. Wyrzucano je z pracy, podsłuchiwano, bito i aresztowano. Grożono im odebraniem dzieci. Często zostawały bez środków do życia, musiały liczyć na pomoc innych.
To prawdziwe historie naszych mam i babć. Czy zdobylibyśmy się na podobną odwagę?
Anna Herbich przywraca pamięć o kobietach, bez których rewolucja Solidarności nie mogła się udać. Oddaje głos bohaterkom, które zbyt długo pozostawały w cieniu wielkiej historii.

"Nie ma innej ciemności" Sarah Hilary
Pierwsza książka pani Hilary zebrała całkiem niezłe opinie. Ta też zapowiada się ciekawie. Data premiery: 12 października

 Marnie Rome – bohaterka najlepszego kryminału 2015 roku w Wielkiej Brytanii – powraca. Więcej mroku, więcej strachu, więcej niepokoju…
W ogrodzie jednego z domów na nowo powstałym osiedlu przypadkiem zostaje znaleziony stary bunkier, a w nim… ciała dwóch chłopców. Nie wiadomo, kim byli ani w jaki sposób zginęli, wiadomo natomiast, że zwłoki przeleżały tam około pięciu lat. Fakt, że bracia nie figurują w policyjnych kartotekach jako zaginieni nie ułatwia śledztwa. Czy to możliwe, żeby najbliżsi zgotowali im taki los?
To najtrudniejsza sprawa w karierze londyńskiej detektyw. Marnie Rome będzie musiała odsunąć na bok emocje i całą energię włożyć w znalezienie mordercy sprzed lat.

"Ósme życie. Dla Brillki" tom II Nino Haratischwili
Co prawda pierwszy tom jeszcze czeka nieprzeczytany, ale mam nadzieję, że wkrótce nadrobię tą zaległość.  Data premiery: 12 października

Druga połowa XX wieku. Zimna wojna. Kitty Jaszi i jej brat Kostia żyją po dwóch stronach żelaznej kurtyny. On jest radzieckim oficerem zaangażowanym w budowę podwodnych okrętów atomowych, ona odnoszącą sukcesy piosenkarką. Dla obojga los bywa jednak podobnie niełaskawy. I dla ich bliskich. Kobietom z rodziny Jaszich trafiają się jedynie ulotne chwile szczęścia. A mimo to kochają, podsycają w sobie nadzieję, żyją… na przekór wszystkiemu.
Ósme życie to jeden z najpiękniejszych, a jednocześnie dręczonych przeszłością głosów młodego pokolenia. Nino Haratischwili stworzyła powieść, na jaką czeka się latami: epicki rozmach, pełnokrwiści bohaterowie, wielkie namiętności i cudowny, plastyczny styl.

"Rozdarta zasłona" Maryla Szymiczkowa
 Nawet nie wiecie, jak się ucieszyłam, gdy zobaczyłam tą zapowiedź. Powrót profesorowej Szczupaczyńskiej - nie mogę się doczekać! Premiera: 12 października


 Pod willą Rożnowskich wielkie zbiegowisko – Wisła wyrzuciła na brzeg zwłoki młodej dziewczyny.
W domu profesorostwa Szczupaczyńskich nie mniejsza tragedia: Karolcia – dopiero co przyuczona do służby – niespodziewanie złożyła wymówienie.
A tu zbliża się Wielkanoc i Zofia Szczupaczyńska musi się zająć całym domem, mając do dyspozycji zaledwie jedną służącą! Wie jednak, że jej obywatelskim obowiązkiem jest pomóc w znalezieniu sprawcy morderstwa nad Wisłą. Nawet jeśli będzie zmuszona złamać większość zasad statecznej matrony. Czy uda jej się zedrzeć zasłonę skrywającą mroczne oblicze Krakowa 1895 roku?
Po bestellerowej „Tajemnicy Domu Helclów” Maryla Szymiczkowa powraca z nowym śledztwem. Jeszcze więcej sekretów skrywanych w krakowskich kamienicach, spora dawka namiętności i jeszcze większa porcja humoru.

"Syn" Philipp Mayer
Opis tej powieści mnie zaintrygował. Amerykańska saga rodzinna? Czemu nie? Premiera: 12 października

 „Syn” Philippa Meyera to wielowątkowa, epicka powieść o amerykańskim Zachodzie i wielopokoleniowej historii o władzy, ambicji, przemocy i krwi. To opowieść o losach dumnej i niezłomnej teksańskiej rodziny McCulloughów – od czasów XIX-wiecznych najazdów Komanczów do XX-wiecznego boomu naftowego – dla której najważniejszą wartością jest ziemia i honor. To także niepokojąca, panoramiczna, działająca na wyobraźnię książka, o której bez wątpienia można powiedzieć, że jest arcydziełem i kontynuacją najlepszej tradycji amerykańskiego kanonu – niezapomniana powieść łącząca pisarską sprawność Larry’ego McMurtry’ego z ostrością wyrazu Cormaca McCarthy’ego.

"Lampiony" Katarzyna Bonda

Właśnie czytam "Okularnika" - książka ciekawa, ale trochę przegadana. Może "Lampiony" będę krótsze? ;) Premiera: 12 października


„Lampiony” są kontynuacją losów Saszy Załuskiej z całkiem nową zagadką, z którą przyjdzie się bohaterce zmierzyć. Tym razem profilerka będzie musiała stawić czoła szalonemu podpalaczowi. Trzeciemu tomowi serii Katarzyny Bondy patronuje bowiem żywioł ognia. Będzie to książka bardziej awanturnicza i „chłopacka”.
Jak przyznaje autorka, ważną rolę w powieści odgrywa miejsce akcji – Łódź. „Miasto zbudowane jest jak amerykańskie metropolie, można by podzielić ulice i liczyć aleje jak w Nowym Jorku. To mi się przyda do profilowania geograficznego, które będzie odgrywało w 'Lampionach' kluczową rolę.”

"Harry Potter i przeklęte dziecko"  Joanne K. Rowling, Jack Thorne, John Tiffany
Na Harry'm Potterze praktycznie się wychowałam, to dzięki J.K Rowling zaczełam przygodę z fantastyką. Mimo dość letnich recenzji mam zamar przeczytać "przeklęte dziecko". Premiera: 22 października
 „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”, nowa opowieść autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego i nowa sztuka Jacka Thorne’a, to ósma historia w serii i pierwszy autoryzowany spektakl teatralny ze świata Harry’ego Pottera. Światowa premiera spektaklu odbędzie się na londyńskim West Endzie 30 lipca 2016.
Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.

"Bóg pośród ruin" Kate Atkinson
Kontynuacja powieści "Jej wszystkie życia". Muszę mieć. Premiera: 26 października

Czy mamy prawo decydować o swojej śmierci?
„Bóg pośród ruin” to kontynuacja powieści „Jej wszystkie życia”. Bohaterem jest młodszy brat Ursuli, Teddy – niedoszły poeta, pilot bombowca RAF-u, mąż, ojciec i dziadek. Mężczyzna musi stawić czoła niebezpieczeństwom i wyzwaniom XX wieku. Szuka odpowiedzi na pytania: jak ułożyć sobie życie, którego nie spodziewał się przeżyć? Co zrobić z przyszłością, na którą nie liczył?
Z prawdziwie epickim rozmachem, na przestrzeni niemal stu lat, Atkinson analizuje emocjonalne skutki działań wojennych. Opisuje ostateczny upadek człowieka i wpływ wojny na tych, którzy w niej nie uczestniczyli. Rozprawia się z trudnymi moralnie kwestiami, takimi jak decyzja o śmierci, eutanazja i sens wojny.
To wzruszający zapis zmagań z losem zwykłego człowieka, którego przeznaczeniem było żyć w niezwykłych czasach.
"Siła niższa" Marta Kisiel
Kontynuacja "Dożywocia" - hurra!! Kto zna wcześniejszą książkę pani Marty na pewno podziela mój entuzjazm :) Premiera: 26 października
 Szanuj anioła swego, bo możesz dostać gorszego!
Kontynuacja kultowego „Dożywocia”. Wymęczony codzienną rutyną, za to oswojony z niecodziennymi zjawiskami Konrad Romańczuk odkrywa, że nie jest jedynym posiadaczem anioła stróża, a dwie takie istoty pod jednym dachem to dopiero początek kłopotów.

"7Ew" Neal Stephenson 
Sci-fi to nie do końca moja bajka, ale opis tej książki mnie zainteresował! No i nazwisko autora zacne. Premiera: 26 października

 Co by się stało, gdyby nastąpił koniec świata?
Kiedy kataklizm przemienia Ziemię w tykająca bombę zegarową, rozpoczyna się rozpaczliwy wyścig z tym, co nieuchronne. Zostaje opracowany ambitny plan, który ma zagwarantować przetrwanie ludzkości poza obszarem ziemskiej atmosfery, ale na nieustraszonych pionierów czyhają nieprzewidziane niebezpieczeństwa. Ostatecznie zostaje ich dosłownie garstka…
Pięć tysięcy lat później ich potomkowie – trzy miliardy ludzi zaliczające się do siedmiu odrębnych ras – rozpoczynają kolejną zuchwałą podróż w nieznane, na obcą planetę, którą kosmiczna katastrofa i upływ czasu zmieniły nie do poznania. Na Ziemię.

"Damy ze skazą" Kamil Janicki
Bardzo lubię serię "Prawdziwe historie" Znaku, "Dam" nie może zabraknąć na mojej półce. Premiera: 9 listopada

Kobiety, które zapewniły Polsce koronę.
Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium.
Ich duma unicestwiła królestwo.
Matylda to dziedziczka najpotężniejszej dynastii świata. Głupota rodzonego brata zamienia jej życie w piekło. Nieodpowiedzialny szczeniak z koroną na głowie przegrywa ją podczas partii kości.
Rycheza angażuje cały swój spryt i nieustępliwość, by zmazać hańbę matki. Przybywa do kraju rządzonego przez ogarniętego obsesją tyrana. To ona zrobi z niego bohatera. I ona zapewni mu królewską koronę.
Przedsława, zgwałcona i odarta z marzeń przez nienawistnego furiata, poprzysięga zemstę. Za jej sprawą na rodzące się polskie mocarstwo spada klątwa.
Poznaj historię polskiej korony, odartą z mitów i fałszerstw. W świecie pełnym nienawiści, w którym ludzkie życie jest warte tylko tyle, ile gotowi są za nie zapłacić handlarze niewolników, te wielkie damy zrobią wszystko, by zdobyć sławę silniejszą od śmierci.
Urażona duma, poniżenie, zdrada, której nie wolno wybaczyć. Grzechy ludzi zbyt ambitnych, by uznać własne potknięcia, zepchną cały ród i imperium na drogę prowadzącą ku zagładzie. I tylko kobiety będą mogły je uratować.

"Dziewczyna w lodzie" Robert Bryndza
Nie będę ukrywała, że tym razem mój wzrok przyciągnęła okładka....  Premiera: 9 listopada

Jej oczy szeroko otwarte. Usta rozchylone, jak gdyby miała przemówić. Jej ciało zamarznięte w lodzie… A to dopiero początek.
Kiedy młody chłopak odkrywa w londyńskim parku zamarznięte ciało kobiety, detektyw Erika Foster zostaje wezwana, by poprowadzić śledztwo w sprawie morderstwa.
Ofiara, piękna członkini londyńskiej socjety, wiodła pozornie idealne życie. Jednak kiedy Erika zaczyna drążyć, łączy ze sobą fakty między tym, a innymi zabójstwami – ktoś pozbawił życia trzy prostytutki. Wszystkie trzy uduszono, związano im ręce w przegubach i wrzucono do wody.
Ostatnie dochodzenie Eriki poszło fatalnie, a w jego rezultacie zginął jej mąż… Kariera pani detektyw wisi na włosku, a ona sama mierzy się nie tylko ze swoimi demonami, ale też z mordercą bardziej przerażającym niż wszystko, z czym do tej pory miała okazję stanąć twarzą w twarz. Czy uda jej się do niego dotrzeć zanim uderzy ponownie?

"Londyn" Edward Rutherford

 Po lekturze "Londynu w czasach Sherlocka Holmesa" mam ochotę na więcej! Premiera: 9 listopada
 Po „Paryżu” i „Nowym Jorku” Edward Rutherfurd przedstawia nam fascynujące losy Londynu. Z rozmachem opisuje ponad dwa tysiące lat historii jednego z najwspanialszych miast na świecie: od czasów rzymskich aż do teraźniejszych. W miarę rozwoju metropolii jesteśmy świadkami powstawania amfiteatru w Londynie, budowli Tower of London, Teatru Szekspira czy modnej dzielnicy West End.

"Cytrynowy chleb z ziarnkami maku" Cristina Campos 

Mam ogromną ochotę wrócić na Majorkę, choćby to była tylko ta książkowa :) Premiera: 23 listopada
 

Miasteczko na Majorce. Dwie siostry spotykają się po piętnastu latach, aby sprzedać młyn i piekarnię, które odziedziczyły po nieznajomej kobiecie.
Anna prowadzi wygodne życie u boku mężczyzny, którego już nie kocha. Marina oddaje się pracy w szeregach Lekarzy bez Granic w krajach trzeciego świata.
Nieoczekiwanie Marina postanawia zatrzymać piekarnię i dowiedzieć się, kim była zmarła właścicielka. Podczas swoich poszukiwań odkrywa rodzinne tajemnice, poznaje tajniki wypieku chleba i zbliża się do Anny. Być może uda się im wspólnie odzyskać stracone lata, zmierzyć z duchami przeszłości i przejąć kontrolę nad własnym życiem.

A Wy na co czekacie?

24 komentarze:

 1. Stworzyłaś taki zestaw, jaki, z małymi wyjątkami, chciałabym mieć, a część przynajmniej przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dom na skraju nocy bardzo chętnie przeczytam, bardzo. I chociaż okładka ładna, trochę zgapiona od Ósmego życia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wcześniej nie zwróciłam na to uwagi, ale masz rację 0 bardzo podobne :)

   Usuń
 3. Muszę w końcu sięgnąć po Bonde. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Zbankrutuję. Z całego zestawu mam ostatnią książkę- "Cytrynowy chleb z ziarnkami maku"- nie czytałam jeszcze, ale mam w planach na przyszły tydzień. Recenzje miała bardzo dobre, choć głównie na blogach, gdzie króluje tzw. babska literatura. Trochę się obawiam, że to takie czytadło. Nieźle pospieszyli się z tłumaczeniem! Szkoda, że literatura polska w Hiszpanii faktycznie nie istnieje...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też zbankrutuję... Będę czekała na Twoją recenzję "Cytrynowego chleba", bo nie chcę kupić kota w worku :)

   Usuń
 5. Z tych zaprezentowanych przez Ciebie, chcę cztery: Sarah Hilary, Nino Haratischwili 2 tom, Marylę Szymiczkową, Phillipa Meyera. O pozostałych pomyślę, bo mam na widoku jeszcze kulka innych pozycji i budżet mi się nie dopina :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tyle ciekawych pozycji, kiedy znajdzie się na nie trochę czasu?? :(

  OdpowiedzUsuń
 7. "Belgravię" już zamówiłem. Szymiczkową też obowiązkowo przeczytam. Interesuje mnie też "Londyn", ale mam nieprzeczytane poprzednie książki o "Paryżu" i "Nowym Jorku".
  tommy z samotni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będę czekała na Twoją opinię o Belgravii :) Ja też jeszcze nie przeczytałam "Paryża" i Nowego Yorku"...

   Usuń
 8. "Harry'ego Pottera" na pewno przeczytam, nawet jeśli ma kiepskie recenzje... Co do reszty, to może "Belgravie".

  OdpowiedzUsuń
 9. Też nie przepadam za upałami, jesień to moja ulubiona pora roku. :)
  Najbardziej ciekawią mnie "Lampiony", tę książkę na pewno muszę dorwać. Do Cherezińskiej podchodzę trochę niepewnie, bo to jednak nie jest moja epoka, ale może się w końcu przekonam. Co do Pottera, to pamiętam, że w jednym z wywiadów po ukazaniu się siódmego tomu Rowling się zarzekała, że już nie powróci do tej historii, ale jak widać trudno jej zamknąć drzwi do tego magicznego świata. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Lampiony" już za mną :) Zaczęłam czytać "Hardą" Cherezińskiej i jest nieźle!

   Usuń
 10. Cherezińska i Bonda - bardzo chętnie przygarnęłabym tytuły tych autorek :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Dalej nie wiem czy chcę przeczytać ósmą część Pottera, czy raczej ją sobie odpuścić :)

  OdpowiedzUsuń
 12. O raju, nie wiedziałam, że będzie nowy Rutherfurd!

  OdpowiedzUsuń
 13. "Londyn" i "Prorocy znad Fiordu Wieczności" od razu wpisałam na listę zakupów. Dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam w planach przeczytanie "Belgravii", "Harry Potter i Przeklęte Dziecko" już przeczytana, "Rezydencja" zapowiada się ciekawie, "Dom na skraju nocy" już kilka razy przyciągnął moje spojrzenie w księgarniach, więc pewnie w końcu się skuszę :)
  Z niecierpliwością czekam na recenzje :)
  A w międzyczasie zapraszam na kiełkujący www.filolog-niedoskonaly.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Właśnie skończyłam czytać Cytrynowy chleb z ziarnami maku... i zareagowałam odrobinę słabiej na tę książeczkę niż się spodziewałam... Prolog, który zdradza znaczną część zakończenia zaburzył mi harmonię czytania, myślę, że gdyby go nie było, to nie mogłabym się oderwać od Cytrynowego chlebka, po to, żeby poznać zakończenie...
  Poza tym przepisy na początku każdego rozdziału, bardzo fajnie dopełniają całą książkę :)
  Na pewno odprężająca, ale nie zaskakująca ani nie porywająca :)
  Pozdrawiam,
  www.favouread.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń